برش لیزر فایبر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

برش لیزر فلزات تهران, برش لیزری فلز برنج, برش فلزات با لیزر, برش لیزر فلز تهران, برش لیزری فلزات تهران, خدمات برش لیزر فلزات چهاردانگه, خدمات برش لیزر فلزات, خدمات برش لیزر فلزات تهران, برش لیزر فلزات دستگاه, برش لیزر فلزات صنعتی, طراحی برش لیزر فلزات, لیزر برش فلزات کوچک, دستگاه برش لیزری مخصوص فلزات, مرکز برش لیزر فلزات, نرخ برش لیزر فلزات, هزینه برش لیزر فلزات

در این روش نیازی به شیوه های سنتی نیست و قطعات بعد از برش سی ان جی نیاز به ماشین کاری مجدد نیست.

به عنوان یک قاعده کلی، افزودن عناصر آلیاژی، بازتابی از آلومینیوم به لیزر را کاهش می دهد، بنابراین آلومینیوم خالص سخت تر از آلیاژ سنتی 5000 سری است. This  po​st was cre​ated wi᠎th the  help ᠎of G SA Con​tent G en᠎erator Dem​ov​ersion .

در این دستگاه برای افزایش انرژی برشی از عناصر کمیاب خاکستری چون اربیوم و هولمیوم و ایتربیوم استفاده می شود. This data h​as be en gen᠎erated by G​SA Content  Ge nerato r DEMO!

این به این دلیل است که لیزرهای پالسی برخلاف لیزرهای موج پیوسته انرژی را در طول زمان به طور مساوی توزیع نمی کنند.

شاید بتوان تنها عیب این روش را مصرف بالای انرژی و بهره پایین آن دانست. استفاده از تکنولوژی لیزر به امری لازم برای صنایع بزرگ و کوچک تبدیل گشته است، لذا جهت توسعه کسب و کار و تجارت خود و افزایش بهره وری و افزایش روند تولید ملزم به بروز رسانی تکنولوژی و دستگاه های خود هستید.

بهره برداری اقتصادی از مواد و لبه های برش بسیار تمیز روی مواد خاصی که نیازی به کار مجدد ندارند، دو جنبه مثبت دیگر این فرآیند برش است.

با افزایش قدرت لیزرها و شروع به برش مواد ضخیم تر ، دستیابی به یک قطعه صاف و یکدست با کیفیت لبه خوب سخت تر شد.

تنها نکته دیگر این است که هر چه فاصله کانونی کوتاهتر باشد، لنز به قطعه کار نزدیکتر است و بنابراین احتمالا در اثر برش، در روند آن آسیب بیشتری دیده میشود.

این اثر را میتوان با اضافه کردن یک نور موازی کاهش داد یا برخی از سیستمها از کنترل آینه تطبیقی نیز استفاده میکنند.

دستگاه های برش فلزات معروف به دستگاه های لیزر YAG یا FIBER می باشند . آموزش: برای تمامی دستگاه های لیزر ، آموزش به صورت رایگان در محل مشتریان ارایه می شود.

برای داشتن لنز با فوکوس ثابت، افزایش در قطر پرتوی خام هم باعث کاهش هم قطر نقطه و هم از عمق فوکوس میشود.

چنین لیزری با استفاده از تخلیه الکتریکی به صورت الکتریکی پمپ میشود. اکثر دستگاههای برش لیزری از یک پرتوی لیزری که به صورت عادی در صفحه ورقه مسطح قرار دارد، استفاده میکنند.

دستگا ههای حکاکی فایبر محدودیتی در حکاکی ندارند و هر نوع نوشته ، آرم یا لوگویی را بر روی هر سطحی چه مدور و چه مسطح می توانند حک کنند.

نوع چیلر و تناسب قدرت خنک کنندگی آن با توان تیوب لیزر هم از عوامل تاثیر گذار در کارایی و قیمت یک دستگاه لیزر به شمار می رود.

برای برش فلزات با قطر بیشتر از 1 میلی متر باید از دستگاه های برش لیزر با توان 300 وات و بیشتر استفاده کرد.

قطعاتی که باید بر روی آن حکاکی شود با گذشتن از زیر هد دستگاه ، عملیات حکاکی بر روی آن انجام می گردد.

به علت ضعیف بودن تیوب لیزر این دستگاه و عدم دارا بودن چیلر خنک کننده ، توانایی برش چوب یا پلکسی گلاس ضخیم را نداشته و برای برش کاری حداکثر 1 الی 2 میلی متر بر روی چوب و پلکسی گلاس و..

این لیزر توانایی برش ورقه های استیل 1 میلیمتر را با سرعتی بالا (حدود 18 متر در دقیه) دارد. • الف چگالی قدرت بالا که بر اساس آن، نقطه متمرکز کوچک است.

بر حسب درصد روی در مس میتوان برنجهای متفاوتی را به دست آورد. راندمانهای دیافراگم لیزر CO2 حدود 10 درصد است که بیشتر از لیزرهای حالت جامد پمپ لامپ (به عنوان مثال لیزرهای ND: YAG) است اما پایینتر از بسیاری لیزرهای دارای دیود است.

برخلاف لیزرهای فیبر، لیزرهای دیود مستقیم شامل مرحله تقویت روشنایی نیستند و باعث میشوند تلفات نوری کمتری به دست آمده و راندمان دیافراگم بالاتری داشته باشند.

لیزر دستگاهی است که با تقویت نوری، نور ساطع می کند و این کار از طریق فرایند گسیل خود القایی تشعشعات الکترومغناطیسی انجام می شود.

پرتو لیزر سپس از طریق فیبر نوری که در آنجا تقویت میشود، منتقل میشود شبیه یک حفره لیزری معمولی در لیزرهای CO2 پرتو تقویت شده، در هنگام خروج از فیبر نوری جمع میشود و سپس توسط یک لنز یا آینه مقعر، بر روی ماده قابل برش متمرکز میشود.

حکاکی لیزری بسیار شبیه به لیزر مارکینگ است با این تفاوت که هدف در اینجا ایجاد یک نشانه حک شده عمیق است که اغلب برای کابردهایی نظیر ایجاد بارکدها استفاده میشود.

جایگزین یک سیستم نوری ثابت است که در آن سر لیزر ثابت باقی میماند و قطعه کار در هر دو محور X,Y منتقل میشود.

این نوع لیزر بیشتر برای کار با چوب یا کاغذ (و مشتقات آن ها)، پلی متیل متاکریلات و سایر پلاستیک های اکریلیک معمول است.

مهمترین قسمت های یک دستگاه برش لیزری ،1 تیوب لیزر 2 -مادربرد 3- پاور 4- لنز و آینه های دستگاه می باشد و عمدتا سایر قطعات و آپشن های دستگاه در کیفیت کار تاثیر چندانی ندارند.

دستگاههای برش لیزری، ماشینآلاتی برای استفاده در پردازش صنعتی فلزات و سایر مواد هستند. شما کاربران عزیز می توانید فایل نقشه قطعه خود را از طریق صفحه ارسال فایل نقشه برای ما ارسال کنید.

سوالی که در این زمینه برای شما همراهان عزیز مطرح می شود این است که، آیا این دستگاه برش فقط برای فلزات قابل استفاده است ؟

فناوری لیزر با دیود مستقیم، آخرین پیشرفت در زمینه لیزرهای حالت جامد است. در ادامه به بررسی این دستگاه خواهیم پرداخت.

اغلب سرویس های آنلاین معمولاً راهنماهایی روی وب سایت خود قرار می دهند که باید حین طراحی قطعات از آنها استفاده کنید؛ ولی در ادامه دستورالعمل هایی ارائه شده که بهتر است قبل از سفارش برش لیزر فلزات مرور کنید.

از آن جا که این دو مورد با یکدیگر در تضاد هستند، باید یک سازش انجام شود. در مجموع با افزایش توان خروجی، چگالی لیزر برای برش افزایش می یابد که این باعث افزایش شیار برش می گردد.

به علت تفاوت فرکانس ، قدرت این نوع لیزر ها در مقایسه با لیزر Co2 با توان یکسان، در دستگاه برش لیزر فایبر 100 برابر بیشتر از لیزرهای Co2 می باشد.

اما به طور کلی، انتخاب متریال اولیه به نوع فعالیت و محصولی که مد نظر دارید بستگی خواهد داشت. این وضعیت ایدهآل به صورت نوری است اما وضعیت بدتر از نظر مکانیکی است به خصوص برای ورقهای سنگینتر.

برای برش فلزات با روش های گوناگونی مانند برش لیزری، برش واترجت، هوابرش، برش پلاسما، برش با تیغه های برش و …

استفاده از این دستگاه باعث میشوند که جواهر سازان بتوانند سفارشی سازی، شخصی سازی و زیبایی محض را در سازه های خود داشته باشند.

از جمله آنها می توان به پزشکی، صنایع نظامی، خودروسازی، کشتی سازی، تولید قطعه، تبلیغات و هنر اشاره کرد. دستگاه های برش لیزر فلزات و پرتوی لیزر تولید شده از دستگاهها هرچقدر قوی تر باشد توان برش زنی بالاتری دارد و میتواند ورق فلزات با ضخامت بیشتر را به راحتی برش دهد.

قیمت دستگاه های لیزر فایبر و YAG بسیار بیشتر از دستگاه های برش غیر فلزات co2 می باشد. قیمت دستگاه برش لیزر با توجه گستردگی و تنوع مدل ها متفاوت می باشد.

به عبارت ديگر هر نقشه دو بعدي که توسط نرم افزار های طراحی ساخته می شود روی فلز قابل اجرا است و هیچ محدودیتی در پیچیدگی نقوش طراحی وجود ندارد.

در دستگاه های برش لیزر فلزات ، این فاصله توسط دستگاه به صورت اتوماتیک تنظیم می گردد. تابلو راهنمای طبقات در دسته های مختلفی طبقه بندی می شوند.

برای اطمینان از برش بهتر ، اپراتورها های قدیمی مجبور بودند پارامترهای برش مانند سرعت برش در گوشه های تیز را تغییر دهند ، اما متوجه شدند گاهی اوقات این کار طولانی تر از ارسال مستقیم کل اجرا به یک سیستم اشکال زدایی است.

در واقعیت، از تغییر لنز جلوگیری میشود و با سرعت برش سازشی انجام میپذیرد. این بدان معنی است که بدون کنترل واگرایی، ممکن است تغییراتی در عملکرد برش بین قسمتهای مختلف ایجاد شود که به دلیل تغییر اندازه در پرتو خام است.

این امر به دلیل جذب بهتر طول موج لیزر فیبر در جهت برش است. لیزرهای CO2 معمولا در طول موج 10.6 میکرومتر منتشر میشوند.

در این فناوری چندین پرتو لیزر ساطع شده از دیودهای ساطع شده با لیزر با طول موج های مختلف با استفاده از تکنیکهای به اصطلاح ترکیبی پرتو، برافروخته میشوند.

دستگاه های برش لیزر فلزات با غیر فلزات متفاوت هستند. سوالی که در ذهن بسیاری از مشتریان وجود دارد آن است که چرا قیمت دستگاه های برش لیزری با برند های مختلف ولی با مشخصات یکسان با هم متفاوت است؟

جوشکاری لیزر مزایایی به همراه دارد که در این قسمت به برخی از آنها اشاره خواهد شد. فناوری لیزر ابعاد گستردهای دارد و با توجه به تولید کننده پرتو لیزر، جنس فلزات و توانایی لیزر اقدامات متفاوتی مانند حکاکی، سوراخکاری و برش را انجام میدهد.

اکثر دستگاههای برش لیزر CO2 سیستمهای سه محوره (X,Y کنترل موقعیت یابی دو بعدی و Z کنترل ارتفاع محور هستند) با این وجود چندین راه برای دستیابی به حرکت X,Y وجود دارد: با حرکت دادن سر لیزر، حرکت دادن قطعه کار یا ترکیبی از هر دو.

مجموعه صنعتی پرشیا لیزر به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو در صنعت برش فلزات به وسیله دستگاههای برش لیزر، خط مشی خود را در جهت ارتقای صنعت کشور و افزایش سطح کیفی محصولات مرتبط قرار داده است.

سورس ای پی جی تحت لیسانس کشور آمریکا و یا روسیه تولید شده و یکی از برندهای برتر دنیا محسوب می شود، که دارای کیفیت و کارآیی بالایی است.

برش لیزری فلزات دارای دقت بالایی است؛ همین امر باعث شده تا بتوان از طریق برش لیزری فلزات اشکال و طرحهای پیچیدهای را تولید کرد.

یک لیزر CO2 میتواند مواد ضخیمتر از 5 میلیمتر را سریعتر از یک لیزر فیبر با همان قدرت برش دهد.

3- لیزر فیبر میتواند ورقهای نازک را سریعتر از یک لیزر CO2 با همان قدرت برش دهد. تمام مواد فلزی نسبت به پرتوهای لیزر CO2 تاثیر منفی دارند تا این که به یک مقدار آستانه چگالی خاص برسند.

آلومینیوم نسبت به فولاد منگنز کربن یا استیل، ضد زنگ تر است و پتانسیل ایجاد آسیب به خود لیزر را نیز دارد. ​Po st h as been g en erated  with the help of G SA C​ontent G ener​at or ​DEMO.

با این وجود، هنوز هم لازم است که در هنگام ایجاد شرایط، از آسیب دیدن لیزر یا اشکال در تجهیزات، جلوگیری کنیم.

اگر برای حکاکی یا مارک زنی بر روی یک قطعه فلزی در یک خط تولیدی ، به دستگاهی نیاز باشد قطعا دستگاه حکاکی لیزری فایبر جوابگوی نیاز ماست.

حکاکی به وسیلهی این دستگاه روی متریالهایی با جنس شیشه، پلکسی گلاس،سنگ، مولتی استایل و چوب به خوبی انجام میگیرد.

گارانتی دستگاه یک سال و خدمات پس از فروش آن به مدت ده سال به مشتریان گرامی ارائه می شود.

لازم به ذکر است بدانید نرم افزارها و ابزارهایی که به این منظور وجود دارند بسیار متنوع می باشند. بدون استفاده از این سیستم خطرات ناشی از پردازش آلومینیوم وجود دارد.

به طور کلی سه نوع دستگاه برش لیزری فلزات وجود دارد. کدام نوع برش لیزری برای ورق فلزی استفاده میشود؟

لیزر CO2 (دی اکسید کربن) در مخلوط گاز تولید میشود که بیش تر از دی اکسید کربن، هلیوم و ازت تشکیل شده است.

گزینه سوم در پویان فلز، به عنوان یک سیستم ترکیبی شناخته میشود که سر لیزر در یک محور حرکت میکند و مواد در محور دیگر منتقل میشوند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها