تاریخچه برش لیزری فلزات

تاریخچه برش لیزری فلزات
برش لیزر فلزات

محل فعالیت و کمتر آلودگی قطعه فعالیت (از آنجا که هیچ برشی وجود ندارد) حاشیه ای که می تواند کثیف شود به وسیله مواد یا این که کثیف نمودن مواد از آنجا که ممکن استدرطول فرایند پوشاندن اعتنا عمده باشد.

سوالی که اینجا وجود دارااست همین هست که برش لیزر فلزات چرا محبوبیت بالاتری نسبت به برش دستی یا این که حتی دستگاه سی ان سی دارد؟

نسل اولیه دستگاه های سی ان سی ، اتومبیل های NC بودند که مخفف Numerical Control هست و به عبارتی طور که از نامش پیداست فاقد کامپیوتر بوده همین دستگاه ها مطابق منطقی خاص، از گزاره نوار یا این که کارتهای پانچ شده فعالیت می کردند.

CNC فرم کوتاه شده کلمه Computer Numerical Control و به مضمون‌ در دست گرفتن عددی رایانهای میباشد. همین دستگاه توانمند هست الگوهای برشی را که به وسیله قابل انعطاف افزار های در دست گرفتن عددی به آن اعمال میگردد را اجرا کرده و پرتو لیزر را در ادامه جهت پیروی از همین الگوی طراحی شده ساماندهی کند.

برش لیزری در دست گرفتن عددی کامپیوتری (CNC) معمولا از اپتیک، یک گاز کمکی و یک سیستم ساماندهی به جهت تمرکز پرتو لیزر به درون قطعه فعالیت به کارگیری میکند.

اعتنا در ادامه همین دستگاه ها با تلورانسی کاهش از 10 میکرون و شتاب در ادامه آن ها قابل تهیه بسته به ضخامت و کالا قطعه پایین برش لیزر است.

در ادامه برش لیزری فلزات بر بر روی قطعه ای که برش می خورد هیچ نوع فشار فیزیکی اعمال نمی شود و در ادامه عاقبت شاهد له شدن در ادامه حاشیه های قطعات نخواهیم بود.

اعتنا پرتوهای لیزری زیاد بالاست که سبب ساز برش ظریف می شود. تاج به فعالیت رفته در ادامه اینم دستگاه ها کاملاً از آلومینیوم یکپارچه ایجاد شده هست که تلاش استوار و مطمئن همین متاع را تضمین می کند.

به جای یک ابزار برش، لیزر به گرما متکی هست تا صورت دلخواه متاع را بر روی فلز یا… لیزرهای nd یا این که نئودیمیم(نوعی عنصر شیمیایی از کالا فلز خاکی نایاب است): همین گونه به جهت ضعیف نمودن ماده به کارگیری می شود و معمولا هنگامی کاربرد دارااست که به اقتدار بالا نیاز هست و فعالیت نیاز به تکرار پذیری دارد، به کارگیری میشود.

در ادامه رویه های دیگر و روشهای سنتی برش فلز نیاز به ردوبدل قطعات، کارگزاشتن ابزار جدید، تیزکردن و مراقبت مداوم دارید البته برش لیزری نیاز به مراقبت ندارد و تولید انواع ظریف و با جزئیات به لطف و در ادامه کمترین دوران قابل انجام است.

همین گونه لیزر، نوعی لیزر جامد سنتی هست البته در ادامه آن به جای میله، دال، دیسک از فیبر نوری به کارگیری میشود. This c ontent w᠎as wri᠎tten with the he᠎lp  of GSA Content Generat​or Dem oversi on .

دستگاه برش لیزری فلزات از ذیل تیم دستگاه های cnc هست که در ادامه اینجا به آنالیز و معرفی آن می پردازیم.

سه گونه کلیدی برش لیزری فلزات به کارگیری می شود؛ در ادامه برش لیزری CO2 لیزر مطلوب هست به جهت برش ، خسته کننده و حکاکی نئودیمیوم (Nd) و نئودیمیوم اتریم-آلومینیوم گارنت…

همین دو گونه لیزر خویش از بخشهای متفاوتی تشکیل شدهاند.به تیتر نمونه می توان گفت که در ادامه فی مابین لیزرهای صنعتی، گازی Co2 بیشترین مقدار به کارگیری را دارد.چرا که از آن به جهت برش و تولید حکاکی بر بر روی اشکال گوناگون وسایل اعم از فلزات و غیر فلزات می توان به کارگیری نمود.

لیزر می تواند برش های زیاد ظریف و کوچک را با بهترین میزان مرغوب بودن ممکن انجام دهد و حتی از آن به جهت برش های دو بعدی و سه بعدی به کارگیری می شود.

اقتدار دستگاه لیزر به جهت همین مواد کاهش از 10وات بوده که بسته به لیزری که گزینه به کارگیری قرار می‌گیرد مختلف است.

به مراد این که توانمند به برش لیزری فلزات از جایی هست به غیر از حاشیه برش لیزری فلزات ، رخنه انجام می شود قبل از هر برش معمولا رخنه نمودن شامل یک پرتوی لیزر پالس با اقتدار بالا هست که به آرامی رخنه در ادامه می کند.

همین دستگاه مهم نوعی فناوری هست که شامل پرتوی لیزر هست که محفظه فعال آن فیبر نوری است. تلاش همین دستگاه کامپیوتری ظریف به همین شکل هست که هر طراحی می تواند با طراحی طرح گزینه حیث خویش بر روی یک قابل انعطاف افزار گرافیکی و ارسال آن به همین دستگاه طرح گزینه حیث خویش را بر روی هر جسمی برش دهد یا این که حکاکی کند.

امروزه دستگاه هایی که بتوان با به کارگیری از آن ها درون انگشتر و یا این که پشت یک ساعت حکاکی انجام اعطا کرد دوچندان شده است.

شتاب همین دستگاه زیاد دوچندان هست به نوع ای که با ارسال طرح خویش به همین دستگاه می توانید در ادامه کوتاه ترین و سرعت بالا ترین دوران ممکن و صرفا در ادامه عرض چندین دقیقه مثال فعالیت خویش را تحویل بگیرید.

در ادامه همین نوع از لیزر ها ابزارهایی جهت برش پروفیل و لولههای آهنی به دستگاه بیشتر شده است، همین ابزار می تواند به شکل مداد با بهرهگیری از مدارات الکترونیک و سامانهی پنوماتیک، لوله یا این که پروفیل را از دو سمت قفل نموده و مرکز فعالیت را در ادامه مرکز ابزار قرار دهد.

در ادامه لیزر فلزات از چه دستگاهی به کارگیری میشود؟ کمپانی روتک وارد کننده اشکال دستگاه های پیشرفته لیزر فایبر، با ارائه کارگزاشتن مجانی و تدریس های اضطراری در ادامه وب سایت در ادامه سرویس شما مشتریان متشخص است.

تلاش ذیل خیس هزینه ها بازده بیشتری را به سرمایه گذاری شما ارائه می دهند. گروه فنی مهندسی نوین تاک با تکیه بر دانش، اقتدار و تجربه خویش مسیر هدایت را به جهت صورت گیری بهترین تعیین شما انتخاب نموده است.

رویه تلاش به شکل مختصر به همین توضیح هست که گازها و مواد جامدی که در ادامه سورس میباشند با اعمال ولتاژ در گیر برانگیختگی و تخلیه الکتریکی شده و از خویش نور ساطع می کنند. ​Th is h as be en gener ated by GSA Con᠎tent G en​erator Demover sion!

محدوده ارتفاع موج لیزر فایبر به نوع ای نمیباشد که بتواند در ادامه مواد غیرفلزی جذب شود و به آن رخنه کند.

مواد فولاد ضد زنگ ، حدود 5 تا 15 ثانیه ارتفاع می کشد با ضخامت 0.5 اینچ (13 میلی متر) .

قطر همین تیر به طور معمول فی مابین 0.06-0.08 اینچ (1.5-2.0 میلی متر) است. قطر بسته به ضخامت مواد ، عرض به میزان 0.004 اینچ (0.10 میلی متر) قابلیت پذیر است.

یک لیزر CNC می بایست به میزان به اندازه قوی باشد تا ضخامت پانل های ۴۰ میلی متری به جهت فولاد، ۵۰ میلی متری به جهت فولاد ضد زنگ و ۲۵ میلی متری به جهت آلومینیوم را برش دهد.

در ادامه به عبارتی دوران CO2 لیزرها به جهت برش غیر فلزات سازگار بودند ، نظیر منسوجات ، چون ، در ادامه آن دوران ، CO2 برش ها به میزان به اندازه قوی نبودند .

به پلاسما نزدیک می شوند ؛ اتومبیل آلات در ادامه بضاعت خویش به جهت برش دادن مواد ضخیم هستند، البته هزینه سرمایه چنین اتومبیل آلات زیاد فراتر از آن است، دستگاه های برش پلاسما توانمند به برش مواد ضخیم نظیر برگه فولادی هستند.

به کارگیری از دستگاه لیزر به جهت چوب هایی ک دشوار میباشند نظیر چوب گردو، ماهون، افرا عاقبت لطف میدهد. متریالی که به شکل معمول گزینه به کارگیری قرار میگیرند عبارتند از: آلومینیوم، برنج، مس، استیل، تیتانیوم، چوب فوم، فایبرگلس و اشکال پلاستیک.

بعضا از همین دستگاه ها مهم سری چرخشی میباشند که در ادامه اطراف شی را حکاکی میکنند. دستگاه های حکاکی در ادامه دیرباز زیاد وسیع بوده البته نیز حالا به صورتunitها در ادامه دسترس اشخاص قرار میگیرند که بعضا از فعالیت آفرینان آن ها را در ادامه کیوسک های کوچکی که در ادامه مرکزها تجاری قرار دارند، گذارده اند.

همین فعالیت به وسیله مهندسی الکتریسیته غربی مرکز تحقیقات انجام پذیرفت. به جهت حکاکی همین فلزات اقتدار 10تا 30وات را در ادامه حیث میگیرند تا با پاک شدن تام روکش ها حکاکی های فوق العاده ای انجام شود.

همین مواد به طور کلی کاندیدای بهتری به جهت بقیه روشهای حکاکی هستند. همین گزینه به جهت انجام برش لیزر به کارگیری می شود .

اکثری از اشخاص خوانایی لیزر را ترجیح می‌دهند چون مناسب ارزش هم هست. مارک ریکاس را می توان یک مارک مناسب ارزش در ادامه بازار دانست.

از حیاتی ترین برتری های دستگاه لیزر فایبر نسبت به بقیه فلزبر ها می توان به ارزش مقرون به صرفه، قدمت بالا و اعتنا زیاد آن ها اشاره کرد.

از دستگاه های حکاکی لیزری می توان به جهت رفتار نمودن اثرها هنری به کارگیری کرد به عنوان مثال در ادامه سطح های مسطح به جهت نشان دادن سطح های پایینتر از مرحله یا این که تولید شیارها و فن هایی که با جوهر، لعاب یا این که مواد دیگر مالامال می‌شوند به فعالیت میرود.

به جهت حکاکی صفحه ها فلزی، فلزی با مرحله پولیش خورده و تماما صاف و روکش شده ساخته میشودتا سوزانده شود. در ادامه عاقبت سمت شیشه ای یک آینه حکاکی شده با لیزر دست نخورده باقی می ماند و خاصیت انعکاسی آینه نگهداری میشود.

آینه یا این که فیبر نوری معمولا به جهت ساماندهی نور منسجم به لنز دستگاه به کارگیری میشود. کاغذهای دشوار و تخته های فیبر جز چوب های دشوار بوده و کاغذهای پرز و برگه روزنامه جز چوب های قابل انعطاف هستند.

برش صنعتی اکثری از مواد از گزاره تیتانیوم ، فولاد ضد زنگ ، خفیف فولاد ، آلومینیوم ، پلاستیک ، چوب ، چوب مهندسی شده ، موم ، پارچه ، و کاغذ.

همین دستگاه ها توانمند به برش اشکال فلزات از گزاره استیل ضد زنگ، کربن استیل، فولاد آلیاژی، آهن فنری، صفحه ها مسی، ورقهای آلومینیوم، طلا و نقره هستند.

کمپانی نور پایتخت، با دارا بودن تیمی متبحر و فن ای و دستگاه های زیاد پیشرفته ژاپنی توانمند به انجام تمامی گونه عملیات برش لیزری فلزات می باشد.

را نمونه زد. برش لیزری در ادامه موردها دیگری نظیر برش فلزاتی که ضخامت آن ها اندک هست ( معمولاً کاهش 8 میلی متر) یا این که هنگامی که تلورانس گزینه حیث ذیل می باشد و به اعتنا برش بالا باشد.

با ظهور تکنولوژی لیزر و قابلیت به کارگیری از آن جهت برش اشکال فلزات انقلابی در ادامه همین صنعت صورت گرفته است.

از آنجا که تشدید کننده های رادیویی خارجی دارا هستند الکترودهای آن مستعد نیستند.چالش ها و مسائلCO2 به جهت لیزرها به کارگیری می شود.

در ادامه صورت بالا بازدید میکنید که سورس دستگاه CNC لیزر با تامین انرژی خویش از یک مبداء نیرو ، پرتو نور را ایجاد میکند.پرتو به سطحی رفلکس کننده ( آیینه) تابیده می شود.

عبور جریان از شیوه ادغام گاز (DC-excited) یا این که با به کارگیری از فرکانس رادیویی انرژی برانگیخته شدندRF. با شتاب ذیل ادغام نمایید ، نیاز به یک دمنده بی آلایش خیس دال یا این که تکثیر سرد شده است.

همین دستگاهها با تکنولوژیهای به روز و کارآمد امکان برش فلزات در ادامه ضخامتهای گوناگون با شتاب و میزان مرغوب بودن بالا را دارند.

از سویی لازمه ترقی در ادامه هر صنعتی به روز بودن و بهره گیری از فناوری های موجود و به روز در ادامه دنیاست.

در ادامه ایجاد همین دستگاه ها قابلیت پیشنهاد با دو بدنه موجود است، یکی از بدنهی یکپارچهی تام ریختهگری شده با وزن تقریبی ۵ بدن و دیگری بدنهی حاصل از فرایند جوشکاری با وزن تقریبی ۴ تن.

فرایند لیزری موجود در ادامه دستگاه لیزر فلزات یک فرایند انعطاف پذیر، تمامی کاره و زیاد کارآمد را در ادامه اختیار می گذارد و همینطور خروجی همین دستگاه زیاد دقیق و مقرون به صرفه می باشد.

در ادامه سال 1965 ، او‌لین برش لیزری ایجاد دستگاه به جهت رخنه نمودن رخنه ها به کارگیری شد. در ادامه سال 1967 ، انگلیسی ها جت اکسیژن پیشگام با لیزر برش فلزات را کشف کردند.

واضح هست که برش لیزری به وسیله به کار گیری اشعه لیزر از یک خروجی قدرتمند لیزر بر روی اجسامی که میخواهند بریده شوند انجام میشود.

دستگاه برش لیزری فلزات نسبت به دستگاه های برش CO2 که نیاز به تأمین گاز دارا هستند هزینه ای کاهش را نیاز دارند.

صنایعی که قصد دارا هستند با هزینه ای اندک مبادرت به تنظیم دستگاه برش فلزات نمایند. ژنراتور برش لیزری فلزات و اپتیک خارجی (از گزاره لنزهای فوکوس) به خنک شدن احتیاج دارند.

از گزاره دستگاه های برش منحنی لیزر سه بعدی ، دستگاه برش لیزری لوله و … دستگاه لیزر نوع RT1530A3 مهم دو میز فعالیت هست و در ادامه صنعت های سنگین کاربرد دارد.

برش لیرزی فلزات یک فرایند تولیدی از کارکرد لیزر به جهت برش اشکال فلزات است، که نیز از حیث طراحی و نیز از حیث کاربرد از بقیه دستگاه های برش متفاوتی است.

در ادامه همین دستگاه به جهت برش اشکال متریال ها و فلزات از اشعه لیزر به کارگیری می شود. هنگامی که لیزر رنگی در ادامه کنار آلومینیوم سپید یا این که نقره ای قرار می‌گیرد سپید میشود.

در ادامه اورجینال از لیزرهای YAG به کارگیری می شود. و در ادامه رویه مدرن از رویه هایی زیرا برش هواگاز، برش پلاسما، برش لیزری، برش واترجت و برش ورق با گیوتین به کارگیری می شود.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها