تخصصی ترین گروه مشاوره، فروش و خدمات مبدل حرارتی در کرج

تخصصیترین گروه مشاوره، فروش و خدمات
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

ساختمان هیت اکسچنجر صفحه ای جوش از تعدادی صفحه از جنس استنلس استیل ۳۱۶L یا ۳۰۴ ساخته شده است. مبدلهای صفحه ای جوشی از تعدادی صفحه از جنس استنلس استیل 316L يا 304تشکیل شده که توسط مس یا نیکل به صورت یکپارچه در شرایط خلأ به همدیگر جوش شده اند.شكل زير طرح شماتيكي از يك مبدل حرارتي صفحه اي جوشي را نشان مي دهد. ​Art᠎ic᠎le w​as g en er᠎ated with GSA​ C ontent Gener at or DEMO!

نوع و شکل شیارهای صفحات مورد استفاده در مبدلهای صفحه ای جوشی دانفوسمبدلهای جوشی سری B ساخت شرکت دانفوس با صفحات از جنس استنلس استیل 316L و 304 با سه مدل شیار مختلف (H – L – M) به شرح ذیل جهت کاربریهای مختلف ساخته میشوند:1- صفحات نوع H دارای شیارهایی با زاویه باز میباشند که نتیجه آن افزایش توربولنسی جریان و انتقال حرارت بیشتر میباشد.

لوله ها ممکن است به صورت راست (دو سر باز) یا به شکل U روی صفحه ای به نام TUBE SHEET پرس یا جوش داده شوند.

Post has been cre ated by G᠎SA C onte nt G en er​at or  D᠎emov᠎er si on.

کاربرد داخلی یک مبدل حرارتی تامین تعادلی حرارتی با دفع و یا جذب حرارت در تبادل با منابع بیرون میان دو جریان با دماهای متفاوت می باشد .

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی – ابعاد و هزینه کمتر، راندمان و مزایای بیشترتعداد صفحات براساس ظرفیت مورد نیاز و نوع جوشکاری صفحات (مس یا نیکل) بر اساس کاربری تعریف شده اند. This a rt​icle has  been writt en wi​th t​he he lp of GSA Content Generator​ D emoversion.

این مبدل حرارتی علاوه بر هزینه و ابعاد کمتر ، عملکرد بالا و حجم کمتر سیال مورد استفاده دارای مزایای دیگری مانند افزایش و کاهش تعداد صفحات براساس ظرفیت مورد نیاز و نوع جوشکاری صفحات (مس یا نیکل) بر اساس نوع کاربری است.

این صفحات در شرایط خلاء و توسط مس یا نیکل به صورت یکپارچه همدیگر جوش داده شده اند. به صورت پیش فرض جنس لوله های (تیوب ها) مبدل پوسته و لوله از جنس مس و پوسته آن از جنس فولاد است.

در این نوع مبدل ها ، سیال در داخل پوسته مبدل جریان یافته و سیالی دیگر نیز داخل تیوپ ها جاری می شود و به این صورت تبادل حرارتی مورد نظر میان دو سیال انجام می گیرد .

کاربرد اصلی هیت اکسچنجر صفحه ای جوش در سیستم های مایع و دو فازی است که شامل سیستم های مایع-مایع، کندانسورها، تبخیرکننده ها و جوش آورها می باشد.

میزان سطح انتقال حرارت در هیت اکسچنجر صفحه ای جوش از ۱٫۵ تا ۳۰۰ متر مربع متغیر است و در شرایط عملیاتی تا دمای ۳۰۰ درجه سانتی گراد و فشار ۳۲bar می تواند مقاومت کرده و عملکرد خوبی داشته باشد.

پس از آن شیری که کاملا پاستوریزه شده به قسمت میانی جریان مییابد و در این مرحله حرارت از آن به شیر خام ورودی منتقل می شود و در نتیجه تا دمای ۳۲ الی ۹ درجه سانتی گراد سرد خواهد شد و در نهایت به بخش سرد کننده مبدل صفحه ای که قسمت چپ است رفته و در این مرحله تا دمای 5 درجه یا کمتر به کمک آب سرد چیلر خنک و سپس برای بسته بندی آماده میشود.

خنک کننده تعبیه شده ، گاز جاری در فرآیند را با انتقال حرارت آن به آب خنک کننده اتمسفر و یا محیط های دیگر ، خنک می کند .

3- صفحات نوع M ترکیبی از دو نوع H و L ميباشند که به صورت یک در میان به هم متصل شده اند و از لحاظ افت فشار و انتقال حرارت نرمال بوده و ما بین دو نوع H و L به حساب می آیند.

صفحات سیال سرد و گرم جهت تبادل حرارت بین دو سیال به شکل یک در میان کنار هم قرار گرفته اند.

علاوه بر این اطلاعات که طراح جهت تعیین مکان ، ارتفاع ، عملکرد و نگهداری انواع متداول مبدل ها و نیز تعیین مکان لوله کشی و کنترل گرما لازم برای این وسایل را مرور خواهیم کرد .

عواملی چون راندمان بالای ۹۰ درصد، ابعاد بسیارکوچک ، هزینه خرید کمتر و نصب آسانتر هیت اکسچنجر صفحه ای جوش را به یک مبدل عالی برای استفاده در سیستم های حرارتی و برودتی تبدیل کرده است.

چنانچه مدل خاصی مدنظرتان است و برای پروژه خاص می خواهید می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس بگیرید و سوالات خود را با کارشناسان ونداد تجهیز در میان بگذارید.

در این مقاله به بیان بررسی الزامات عمومی برای طراحی و جانمایی مبدل های حرارتی خواهیم پرداخت . اصول کار یک مبدل حرارتی دریایی همان کولر طراحی شده برای استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای جوشی آب شیرین است ، با این حال ، توجه اصلی طراح این است که مبدل حرارتی دریایی باید در برابر فرسایش یا خوردگی ناشی از آب دریا مقاوم باشد.

بطور مثال اگر تنها به دنبال قیمت کمتر هستید، ممکن است در زمانی کوتاه مجبور شوید دوباره نه تنها همان هزینه را متحمل شوید بلکه هزینه مازادی برای درخواست تان پرداخت کنید.

میزان بار گرمایی مورد نیاز برای استخرها و جکوزی ها به زمان پیش راهاندازی سیستم مربوط میشود . سیال در این پوسته با حرکت در یک مسیر، از یک انتها وارد و از انتهای دیگر خارج میشود.

در انتهای مبدل نیز سرپوش ها (Head) را می توان طوری طراحی کرد که جریان های مختلف از مجراهای مبدل عبور کنند .

مبدل های پوسته و لوله ، مخازن استوانه ای شکل بلند از جنس فولاد هستند که شامل مجموعه ای از مجراهای موازی می باشند .

به علاوه اگر بخواهیم چند جریان مختلف از سمت پوسته عبور کنند ، می توان تعدادی Baffle را به این منظور به موازات تیوب ها مبدل نصب نمود .

مبدل ها ، حرارت را میان جریان هوا گرم و جریان هوا سرد ، تبادل می کنند . در حال حاضر مبدل های حرارتی صفحه ای متداول هستند و از نسخه های لحیم کاری بسیار کوچک در بخش های آب گرم میلیون ها دیگ بخار ترکیبی استفاده می شود.

چراکه کنترل حرارت به صورت بخش مهمی از عملیات کارخانه به حساب می آید و می تواند به صورت کاربرد مستقیم ( مثلا در یک کوره ) و یا به صورت تبادل حرارت ( مثلا در یک مبدل لوله ای یا پوسته ای Shell and Tube ) انجام شود .

می توان Baffle را داخل پوسته مبدل ، عمود بر تیوب ها نصب کرد تا سیال درون پوسته روی تیوب ها جاری و سطح تماس بیشتر و زمان ماندگاری آن در داخل مبدل بیشتر شود .

طراحی هیت اکسچنجر صفحه ای جوش بر پایه کاربردهای مبدل های پوسته و لوله، مارپیچی و صفحه ای است. هیت اکسچنجر صفحه ای جوشی یا همان مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی کامل ترین شکل از مبدل ها هستند که در ساخت آن ها از آخرین تکنولوژی روز دنیا بهره گرفته شده است.

با توجه به نوع ساخت پیچیده مبدل حرارتی صفحه ای حلزونی، قیمت نهایی این دستگاه ها نیز گرانتر است. این بدان معنی است که موادی که با آب دریا تماس می گیرند باید مناسب باشند ، مانند 90/10 Cupro-Nickel ، 70/30 Cupro-Nickel ، Bronze و Titanium.

درای کولر بسیار شبیه یک رادیاتور هوا خنک عمل می کند و فن های تعبیه شده در آن با دمیدن هوا از میان کویل ها ، سیال را خنک می کند.

هوای خنک یا توسط فن یا جریان هوا ناشی از حرکت خودرو تأمین می شود. از رایجترین مبدلهای حرارتی رادیاتور خودرو و رادیاتور شوفاژ است .

یکی سرعت است ، اگر خیلی کم باشد ، خطر مسدود شدن شن و ماسه و سایر ذرات لوله ها وجود دارد.

اگر از طرف دیگر خیلی سریع باشد ، همان ذرات می توانند به سرعت صفحه لوله و لوله ها را فرسایش دهند.

بخار را به وسیله انتقال حرارت از آن به آب سرد ، هوای اتمسفر و یا هر محیط واسطه دیگر ، تقطیر می کند .

سیال جمع آوری شده در ته برج ها را با استفاده از بخار ، روغن و یا یک جریان داغ به عنوان واسطه حرارتی ، تبخیر می کند .

لطفا در صورت نیاز به کمک فرم ، با ما تماس بگیرید. جریان جاری در فرآیند را با استفاده از چگالش بخار حرارت می دهد .

تا مراحل طراحی و ساخت مبدهای گرمایی پره دار با کمترین میزان خطا انجام شود. مبدلهای حرارتی صفحه اي جوشی، آخرین تکنولوژی ساخت مبدلها در دنیا با کامپکت ترین شکل ممکن میباشند که جای هیچگونه رقابتی به انواع دیگر در بازارهای جهانی نمیدهند.

مبدل حرارتی صفحه ای : مشهد بخار هم اکنون با بیش از 50 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار -بویلر روغن داغ- دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای- واشر مبدل حرارتی صفحه ای – پلیت مبدل حرارتی صفحه ای – مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس – طرز کار مبدل حرارتی صفحه ای – قیمت مبدل حرارتی صفحه ای – کاربرد مبدل های حرارتی صفحه ای – تحقیق در مورد مبدل حرارتی صفحه ایخواهیم پرداخت .

در کاربری گرمایش از کف و گرمایش ذوب برف از سیال ثانویه آب و اتلین گلیکول (ضد یخ)، در مبدل های حرارتی جوشی دانفوس استفاده می شود.

همانطور که می دانید یکی از مهمترترین و کاربردی ترین انواع مبدل در صنایع مختلف مبدل حرارتی صفحه ای (Plate & Frame) می باشد.

به همین دلیل طراحی آن یکی از ملزوماتی است که یک مهندس فرایند باید داشته باشد. جنس گسکت ها از EPDM و NBR است.

برای طراحی و سفارش انواع مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار آلفالاوال، بریز پلیت های آلفالاوال یا مبدل های جوشی آلفالاوال، انواع پلیت و واشر (گسکت های) های آلفالاوال اورجینال یا با برند غیر اورجینال اسپانیایی لیگو (Laygo Gaskets) با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت با ما در تماس باشید.

هیت اکسچنجر صفحه ای جوش فاقد گسکت بنابراین می توان از سیالات با دماهای بالا و مواد شیمیایی آسیب زا در آن به کار برد.

در این حین سطح انتقال حرارت بالا رفته و در نتیجه فرآیند انتقال حرارت از طریق دیواره صفحه های میان سیالات انجام می پذیرد.

بعنوان مثال هنگامی که اختلاف دمای ورودی و خروجی یکی از سیالات به مبدل زیاد باشد، بجای آنکه مبدل تک پاس طراحی شود، بصورت چند پاس محاسبه و طراحی میشود.

لوله های تخت شده که به آن ها لاملا نیز گفته میشود از دو صفحه باریک که برش خورده و در عملیاتی پیوسته به یکدیگر جوش خورده اند.

4) موج دهی روی plate ها باعث میشود سطح تماس بین سیال و پلیت افزایش یابد که در افزایش بازدهی مبدل های حرارتی صفحه ای نقش مهمی دارد.

بنابراین حتی پس از نصب آن نیز میتوان سطح انتقال حرارت را افزایش داد. مزیت مبدل های صفحه ای ، بزرگ بودن سطح انتقال گرما و دسترسی آسان برای پاکسازی سطح آن است.

لطفاً برای بارگیری الگوی برگه Thermex که زمینه های مورد نیاز برای انتخاب مبدل حرارتی را برجسته می کند ، اینجا کلیک کنید.

1. مبدل حرارتی چگونه طراحی می شود؟ مبدل صفحه ای حرارتی را می توان هم بصورت افقی و هم به صورت عمودی نصب کرد .

مجموعه صفحات و فریم اصلی، واشر بندی، ماده ضریب هدایت گرمایی ، انواع صفحات مبدل نیز از دیگر توضیحات ضروری در خصوص مبدل حرارتی است .

سیال ممکن است مایع یا گاز باشد. ولی صفحات میانی دارای یک واشر در اطراف دو پورت هستند که اینکه مایع از کدام مدار صفحات عبور میکند را کنترل میکند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها