تعریف مینی چیلر میدیا کاربرد و بررسی فنی و مزایای خرید آن مینی چیلر

مینی چیلر از مهم ترین محصولات تهویه مطبوع است. این تقسیم بندی شامل انواع جذبی آب گرم، جذبی آب داغ، محصولات جذبی بخار مستقیم و در نهایت،جذبی شعله مستقیم اشاره کرد. This  post w​as c reated by G​SA  Conte nt G᠎ener ator  D᠎emover​sion!

چیلر و فن کویل ابارا

از مزیتهای چیلر میتوان به اینکه هر اتاق یک فنکویل دارد اشاره کرد. از ویژگی های خوب آن ، امکان تنظیم دمای جداگانه اتاق ها است که هم امکان اتصال به چیلر و هم موتورخانه را دارد و این یعنی صرفه جویی در تجهیزات و پایین آمدن هزینه خرید و نگهداری.

موتور فن چیلر

مزیت استفاده از مینی چیلر نسبت به اسپلیت و داکت این است که با روشن کردن هر فنکوئل در هر اتاق میتوان دمای هوا را بهصورت جداگانه و مجزا کاهش داد.

فن کندانسور چیلر

اما چرا گفتیم پروژه ساختمانی، چرا که این دستگاه به طور عمده در ظرفیت های بالا تولید شده و برای ساختمان ها، مجتمع ها، مراکز تجاری و دیگرصنایع و سازه هایی با متراژ بالا کارایی دارد.

فن کویل مینی چیلر

سیستم های حرارت مرکزی یکی از مهم ترین تاسیسات هر ساختمان است و نحوه عملکرد اجزای آن تاثیر بسیار زیادی بر روی آرامش ساکنین دارد.

چیلر فن دار

یکی از مسائل مهم در این مورد، نحوه لوله کشی فن کویل است. نحوه کارکرد فن کویل چیست؟ کم صدا بودن و سرعت بالای آن در گرم یا سرد کردن فضای محیط نیز دیگر مزیت فن کوئل ساراول محسوب می شود.

فن کویل و چیلر

در این نوع تبخیرکننده صفحاتی با سطوح صاف و یا موجدار وجود دارد که ضمن ایجاد کانالهایی برای جریانهای سیال، آنها را از هم جدا میکنند.

خرید فن چیلر

این نوع از کمپرسور ها با حرکات رفت و برگشتی موجب متراکم شدن بخار می شوند و با توجه به نوع عملکرد برای تهویه مطبوع مکان های صنعتی در سطوح متوسط استفاده می شوند.

این مدل به دلیل جریان هوای دائمی خشک در ورودی به بخش سطوح خنک کننده بسیار مناسب برای محیط های با رطوبت نسبی بالا می باشد. Data has  been c reat ed ​with the help of GSA Conte​nt Gen᠎erator Dem᠎ov ersi​on᠎!

چیلر یا فن کویل

مناطقی که در فصول گرم سال رطوبت بالایی دارند و قادر نخواهند بود از سیستم های تبخیری استفاده کنند راه حل بسیار مناسب انتخاب سیستم تراکمی هوا خنک می باشد .

بهطورکلی مینی چیلر به دلیل اینکه از سیستم هوا خنک استفاده میکند در هوای مرطوب عملکرد بهتری دارد، چراکه آب وقتی گرم شود، رطوبت بیشتری تولید میشود درحالیکه در مینی چیلر از آب برای خنکسازی هوا استفاده نمیشود و از هوا بهره گرفته میشود.

یکی از این اجزا وظیفه رطوبت زدایی و تصفیه هوا را بر عهده دارد. جالب است بدانید که فشارشکنها عامل مهمی در ایمنی سیستم هستند و سلامت سایر اجزا را تضمین میکند.

در چرخه دوم، هوای توزیع شده در ساختمان به سمت هواساز برگشته و با درصدی از هوای تازه مخلوط می گردد.

چیلر و فن کویل چیست

3- در صورتی که محل نصب چیلر آبی در طبقات پیش بینی شده است حتماً در این مورد با مهندسین سازه ساختمان مشورت نمایید.

همچنین در انتها نیز به برخی ارور یا خطاهای مربوط به انواع چیلرها پرداخته شد. برخی مینی چیلرها با بکارگیری مشعل، آب گرم مورد نیاز را تامین می­ کنند.

همچنین در مینی چیلرها نیز این فرایند را انجام داده و آب سرد موردنیاز فنکوئلها یا هر مصرفکننده دیگری را تأمین میکند، بهطوریکه آب گرم ورودی به تبخیرکننده در اثر انتقال حرارت با سیال مبرد سرد ورودی، خنک میشود.

لازم به یادآوری است که برای استفاده از مینی چیلر نیازی به موتورخانه نیست و همین انعطافپذیر عاملی برای استفاده و نصب این دستگاه در فضای بیرون از ساختمان است.

قیمت فن چیلر

درواقع مینی چیلرها نیز درست مانند بهمانند یک چیلر کار میکنند و با طی کردن یک سیکل تبریدی کار خنکسازی ساختمان را به بهترین نحو انجام میدهند.

بهطورکلی مینی چیلر مانند دیگر دستگاههای تهویه و تبرید تراکمی دارای چهار قطعه اصلی کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط یا فشارشکن و تبخیرکننده میباشد که در ادامه این مقاله از سازه افزار به آن خواهیم پرداخت.

چیلر فن کویل

در آخر، این جریان هوای خنک شده در سیستم ها با استفاده از کانال کشی های بسیار دقیق به فضاهای مختلف در یک یا چند ساختمان هدایت خواهد شد.

قیمت فن کویل چیلر

محل نصب مینی چیلر در ساختمان همواره بهنوعی چالش محسوب شده است. بهطورکلی مینی چیلر در فضای باز نصب میشود و همین مسئله میتوان استفاده از این دستگاهها را با مشکلات و چالشهایی همراه کند.

بهطورکلی در این مقاله جامع چگونگی عملکرد این دستگاه در کنار مزایا و معایب آن بهطور کاملی بررسی شد که امیدواریم تمام موارد ذکرشده برای شما عزیزان مفید واقعشده باشد.

برای پاسخ به این سؤالات و در کنار آن آشنایی کامل با این نوع از دستگاهها پیشنهاد میکنیم با سازه افزار همراه شوید تا با اطلاعاتی کامل به سمت یک خرید رضایتبخش در راستای نیازهای خود گام برداریم.

در مینی چیلر از تجهیزات و وسایل کمتری به دلیل سایز و اندازه کوچکتر و در کنار آن از فناوری سادهتری برای ساخت آنها استفادهشده است؛ بنابراین تجهیزات و وسایل موجود در این چیلرها در برابر باران، برف و گرما آسیبپذیر بوده و طبیعتاً طول عمر کمتری دارند.

چیلر فن کویل دیواری

با این کار دیگر احتیاجی به تعبیه دودکش در ساختمان نیست. چراکه مینی چیلرها در برابر باد و شرایط آب و هوایی مختلف آسیبپذیر بوده و ممکن است در فضای بیرون ساختمان بخشی از قطعات و تجهیزات آنها خراب شود.

درواقع بهطورکلی مینی چیلرهای ساختمانی و یا نوعی که در آپارتمانهای مسکونی استفاده میشود معمولاً در تراس یا بالکن ساختمان نصب میشود تا طول لولهکشی فنکوئلها به حداقل برسد؛ اما با توجه به رشد جمعیت اغلب آپارتمانهای فعلی فضای کوچکی دارند، بنابراین غالباً فضای بالکن جوابگوی نصب این نوع از چیلرها نبوده و در چنین مواردی دستگاه بر روی پشتبام ساختمان نصب میشود.

در این فرمول، مقدار C برابر با 0/018 فرض میشود. همچنین با کاهش بیش از حد دما، راندمان سیستم کاهش مییابد.

این سیستم ها نیاز به انرژی بیشتری نیاز دارند. مینی چیلرها اثرات تخریبی کمتری برای محیطزیست دارند چراکه به دلیل و سوارشدن سیال مبرد و مبدل حرارتی در همان مکان عمل کاهش دما و سرد کردن آب بهطور بهینهتری انجام میشود، اما در اسپیلتها و داکتها گاز مبرد پیوسته در لولههای مسی یونیت داخلی و خارجی در جریان است و گرمای زیادی را تولید کرده که به محیطزیست آسیب جدی وارد میکند.

درواقع این نوع کمپرسورها جدید علاوه بر اینکه عمل فشردهسازی سیال را بهصورت پیوسته انجام میدهند، کمتری نسبت به ا دیگر کمپرسورهای موجود در بازار دارند.

9- پس از اطمینان از وجود جریان سه فاز برق در تابلوی موتورخانه، چیلر را با حضور ناظر فنی شرکت سازنده و رعایت دستور العمل های کارخانه سازنده به کار اندازید.

چگونگی عملکرد این دستگاهها نیز بدینصورت میباشد که در مینی چیلرها کمپرسور فشار سیال مبرد را بهاندازه دمای میعان بالا میبرد و طی همین فرایند کندانسور بهوسیله هوای محیط، سیال مبرد را خنک نموده و بهطور کامل به مایع تبدیل میکند.

در واقع مینی­ چیلرها پمپ­ های حرارتی هستند که می­ توانند آب گرم مورد نیاز در زمستان را نیز فراهم نمایند.

چیلر اسکرال نام خود را از کمپرسور به کار رفته در سیکل تبرید گرفته است. که هر کدام دارای ویژگی و عملکردهای مختص به خود می باشند.

این نوع کمپرسور، طراحی ساده تری دارد و به همین دلیل دارای قطعات کمتر و به تبع آن مصرف انرژی کمتر است.

همچنین مینی چیلرها برخلاف چیلرهای دارای سیستم آبخنک، نمیتوانند مواد سمی و شیمیایی موجود در هوا را از بین ببرند و هوای سالم و تمیزی برای فضا ایجاد نمایند که ازجمله معایب مهم آن به شمار میرود.

ظرفیت واقعی چیلر باید با در نظر گرفتن شرایط محل نصب دستگاه، ارتفاع از سطح دریا و دمای محل نصب محاسبه شده و ملاک انتخاب دستگاه قرار گیرد.

جالب است بدانید که اساساً در فرایند تولید مینی چیلر، تنها این شرایط کاری دستگاه است که تعیینکننده خواهد بود، به این معنا که استفاده از دستگاه برای مصارف تهویه مطبوع در خانه است و یا کاربرد صنعتی دارد؛ بنابراین در غیر این صورت، تفاوت کاربری پروژه فقط در محاسبه ظرفیت برودتی دستگاه مؤثر خواهد بود.

اساس کار این تقسیم بندی بر طبق سیکل کاری یا ترمودینامیک دستگاه است، بطوریکه چیلر جذبی سرمایش و چیلر تراکمی بخار، تبرید را انجام می دهد.

یعنی آب سرد چیلر به طور گسترده در خنک کاری انواع فرآیندها و دستگاه های صنعتی (هر جایی در صنعت که به خنک کاری نیاز باشد) کاربرد دارد.

همچنین، برای تخلیه آب اواپراتور در فصول سرد یا زمان تعمیر، وجود کفشوی در نزدیکی چیلر خانگی لازم است. البته لازم به ذکر است که قیمت مینی چیلرها بستگی به برند و نوع آن نیز دارد اما بهطورکلی خرید آنها ازجمله موارد مقرونبهصرفه میباشد.

همچنین لازم به ذکر است که معمولاً از این کمپرسور برای مکانهای با حجم تراکم گاز زیاد استفاده میشود. با توجه به ابعاد کوچک این سیستمهای سرمایشی هدف از طراحی آنها کم کردن حجم چیلر و همچنین پایین آوردن هزینههای خریداری و نصب آن است.

امروزه استفاده از وسایل سرمایشی و گرمایشی متنوع با توجه به پیشرفت تکنولوژی بسیار متنوع میباشد بهطوریکه شما میتوانید دستگاههای بهروزی با کمترین معایب را جهت خنکسازی و یا گرمایش محیط خانه و یا واحد صنعتی خود انتخاب کنید.

همانطور که از نام آن برمی­ آید این دستگاه­ها چیلرهای کوچکی هستند که در فضا­هایی استفاده می­ شوند که نیاز به سرمایش و گرمایش مستقل دارند.

البته خنک کننده ای که به صورت معمول در چیلرهای جذبی از آن استفاده می شود، سیستم برمید لیتیم(لیتیوم برماید) می باشد و در بخش مربوط به جذب کننده، بخار آب موجود از طریق لیتیوم برماید غلیظ جذب می شود و در قسمت مولد حرارتی یا همان ژنراتور، آب مورد نیاز در اثر حرارت دیدن به بخار آب تبدیل می گردد.

در ادامه مقایسه ای میان چیلرها و مینی چیلرها انجام شد تا تفاوت آن ها را بدانیم. در زمستان آب جاری در کویل فن کویل ها، آبگرم موتورخانه یا پکیج می باشد و عمل گرمایش توسط فن کویل صورت خواهد گرفت.

بهطورکلی این نوع از دستگاهها را میتوان برای سرمایش و حتی گرمایش محیطهای ساختمانی کوچک مورداستفاده قرار داد. بهطورکلی از تابلو برق برای نظارت و کنترل بخشهای مختلف دستگاه استفاده میشود.

با استفاده از این دستگاه­ها مشکلات مربوط به موتورخانه مرکزی حذف خواهد شد. به دلیل اینکه در ساخت مینی چیلرها از تجهیزات و وسایل کمتری استفادهشده است، نصب و نگهداری آنها نیز راحتتر میباشد.

همانطور که دیدید ازآنجاکه این مدل از چیلرهای کوچک ظرفیت محدودی نیز دارند، عمدۀ کاربرد آنها در واحدهای مسکونی ازجمله آپارتمانها، ملکهای شخصی و بسیاری از محیطهای کوچک میباشد.

از طرف دیگر ازآنجاکه اغلب مینی چیلرها هوا خنک هستند و به حریمی جهت عبور جریان هوای کافی نیاز دارند، نصب آن در اکثر تراسها با مشکل مواجه میشود، مگر اینکه فضای کافی در تراس وجود داشته باشد؛ بنابراین در حالت کلی فضای نصب این نوع چیلر همواره یکی از چالشهای بزرگ این سیستم در منازل و ساختمانهای مسکونی بهحساب میاید.

نقش شیر انبساط در این سیکل، عبور مبرد از بخش کندانسور به اواپراتور است. در این نوع از تبخیرکنندهها جریان سیال مبرد از درون لولهها و جریان آب از درون پوسته (بیرون لولهها) عبور میکند و طی همین فرایند گرما از طریق دیواره لولههای بین دو سیال منتقلشده و بهاینترتیب دمای آب کاهش مییابد.

عموماً از این روش در فضای باز برای کنترل موقت صدا استفاده میشود و استفاده از عایق صوتی کمپرسور تا حدود ۷ دسیبل صدا را کاهش میدهد.

که این کندانسورها از کویل و فن تشکبل سده است که فن گرمای بخار خروجی از کمپرسور را به بیرون دفع می کند.

کندانسور دستگاههایی به جهت انجام فرایند میعان میباشد و میتواند با استفاده از کوئل هوای خنک و فن محوری، گرمای بخار داغ خروجی از کمپرسور را به هوای محیط پس دهد.

ازچرخه با صرفه تمام هوایی نیز در سیستم فن کویل نمیتوان استفاده کرد. کمپرسور اسکرال نسبت به دیگر انواع کمپرسور صدا، لرزش و قیمت بسیار کمتری دارد، چراکه گاز در این نوع کمپرسور بهصورت دائمی و یکنواخت تخلیه میشود، به همین دلیل در هنگام استفاده لرزش و صدای کمتری تولید میکنند.

همچنین با ورود سیال مبرد به تبخیرکننده، با توجه به فشار و دمای آب مبرد، سیال بهصورت بخار فوق گرم تبخیر شده و به کمپرسور بازمیگردد.

دمای آب برگشت برج خنک کن بایستی ۵ درجه سانتیگراد با رفت اختلاف داشته باشد. بهطورکلی تبخیرکنندهها در هر دستگاهی نقش پایین آوردن دمای آب یا هوا را دارند.

هوای خنک مینی چیلر و عدم نیاز به برج خنککننده و پمپ آب کندانسور باعث میشود تا این نوع از دستگاهها برق و آب کمتری مصرف کرده و طبیعتاً استفاده از آنها باعث شود تا در بسیاری از هزینهها صرفهجویی به عمل آید.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از فن سه فاز چیلر ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها