تفاوت پلیت و پتری دیشپتری دیش و انواع مختلف آن پایگاه خبری علوم پزشکی

رسیدن به اختلاف دماهای پایین به وسیله مبدل حرارتی صفحه ای: مبدل حرارتی صفحه ای دارای قابلیت این می باشد که اختلاف دمای بین ورودی یک سیال و خروجی سیال دیگر را به دمایی کمتر از ۱ درجه سانتیگراد برساند.

فروش مبدل حرارتی دانفوس

کمپرسورهای پیستونی دانفوس، در مدلهای مختلف برای کاربردهایی برودتی با دماهای متوسط و پایین، سیستمهای کوچک از جمله سردخانههای کوچک برای هتلها و رستورانها و همچنین کمپرسورهای دارای اینورتر به منظور کنترل ظرفیت کمپرسور عرضه میشوند.

قاب این مبدل ها از یک صفحه ثابت ، یک صفحه فشار ، بالا و پایین راهنماها ، رک عقب تشکیل شده است.

فروش مبدل حرارتی در شیراز

تیوب باندل در داخل لوله قرار می گیرد که می تواند دارای صفحات لوله ثابت (به طور جوشی به بدنه ثابت شود) یا در مورد نوعی از مبدل های حرارتی که قابلیت آنرا دارند که باتوجه به انبساط و انقباض افزایش و کاهش طول انجام دهند تا تجهیز دچار شکست در نقاط جوش نشود و همچنین اجازه می دهد تیوب باندل به راحتی برای سرویس و نگهداری جدا شود.

مبدل حرارتی پلیتی

در این نوع از مبدل های حرارتی سیال سرد و گرم توسط یک سطح جامد ثابت از یکدیگر جدا شده اند و انتقال حرارت از طریق این سطح صورت می گیرد.

فروش مبدل حرارتی صفحه ای Danfoss هایپر صنعت فامکو در زمینه فروش و خدمات پس از فروش مبدل های حرارتی صفحه ای دانفوس به شما مشتریان عزیز خدمات و مشاوره ارائه می دهد.

فروش مبدل حرارتی در اصفهان

بازرگانی تکنو سرویس و گروه صنعتی تهویه سام، با تکیه بر مهندسین با تجربه، نرم افزارهای پیشرفته و ارتباط فنی مداوم با شرکت های فوق در خصوص ارائه خدمات فنی مهندسی، محاسبات فنی، انتخاب تجهیزات و مشاوره به مشتریان گرامی اقدام نموده که این امر رضایت مشتریان را نیز به دنبال داشته است گروه صنعتی تهویه سام علاوه بر فروشگاه و دفتر مرکزی جهت تامین فوری و موجود داشتن تجهیزات، دارای انباری بزرگ جهت نگهداری کالاهای خود می باشد.  Post h as ​been created ᠎by GSA ​Cont ent Genera᠎tor ᠎DEMO​!

با تشکر از اعتماد شما، فروشگاه اینترنتی بامین تهویه با ارائه ی تصاویر،اطلاعات فنی و مشخصات انواع مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس را جهت مقایسه و خریدی مطمئن در اختیار مشتریان محترم قرار داده است.

در ادامه به معرفی بیشتر برخی از این محصولات میپردازیم. البته بیشتر اوقات بصورت U شکل ساخته می شوند که در آن صورت به آنها سنجاق سری ( Hairpin ) نیز گفته می شود.

مبدل حرارتی دانفوس

این درایو همچنین قابلیت ارائه ورودی و خروجی بیشتر و پاسخ دینامیکی سریع و کنترل برداری شار را دارا میباشد.

دانفوس یک نام و برند جهانی پیشرو در عرصه ارائه و تولید محصولات مکانیکی، الکترونیکی و کنترل در صنایع مختلف می باشد.

از مزایای این نوع مبدل ها می توان به ساخت آسان و هزینه نسبتا کم، محاسبات و طراحی آسان، کنترل ساده جریان های سیال در دو مسیر، نگهداری و تمیز کردن آسان و کاربرد در فشارهای زیاد اشاره کرد.

رایج ترین کاربرد این محصولات خنک سازی مایع هیدرولیک و روغن در موتورها و سیستم انتقال قدرت و پاور هیدرولیکی می باشد .

استفاده می گردند. مبدل های صفحه ای پره دار برای استفاده در توربین گازی، نیروگاه های هسته ای و مهندسی پیشرانه و تبرید و گرمایش و تهویه سیستم های بازیابی گرمای اضافه و صنایع شیمیایی و سرمایش کاربرد دارند.

خرید مبدل حرارتی

انواع پمپ برای کاربردهای مختلف از جمله پمپهای هیدروستاتیک، پمپهای دندهای، پمپهای فشار بالا برای فیلتراسیون و کاربردهای شیمیایی و …

قیمت مبدل حرارتی استیل

مبدلهای صفحهای پره دار به وفور برای مصارف چگالش در واحدهای مایع سازی بخار و همچنین در صنایع شیمیایی و تبرید، گرمایش و سرمایش، تهویه سیستمهای بازیابی گرمای اضافی، در توربینهای گازی، نیروگاههای هستهای و مهندسی پیشرانه بوجود آمده اند.

فروشگاه مبدل حرارتی

مبدلهای صفحهای پره دار عمدتا برای کاربردهای گاز / گاز و مبدلهای لولهای پره دار برای کاربردهای مایع/ هوا استفاده میشوند.

همچنین در چیلر هوا خنک، از اواپراتور پوسته و لوله استفاده میگردد. به عبارتی این دستگاه کار انتقال گرما را بین دو یا چند سیال مانند آب، گاز، روغن، هوا برعهده دارد.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

چراکه به صورت داخلی مجهز به بسیاری از تجهیزات مانند Bulit-in میباشد. کمپرسورهای این برند با نام تجاری دانفوس منیروپ Danfoss Maneurop، دارای محدوده وسیعی از ظرفیت از ۱.۵ تا ۲۶ اسب برای کاربردهای مختلف تولید میشوند.

مبدل صفحه ای حرارتی صفحه ای دارای نصب بسیار آسان و راحتی می باشد و از منبع دو جداره و منبع کویل دار راحت تر نصب می شود .

استفاده از تکنولوژی روز دنیا، کیفیت بالای محصولات و استانداردهای جهانی دلیل اصلی محبوبیت Danfoss در دنیا شده است. ، دارای کیفیت و دوام بسیار بالا بوده و مصرف انرژی بسیار پایینی دارند.

پوسته نوع H: این پوسته دارای دو دیوارک افقی تقسیم کننده جریان، دو نازل ورودی و دو نازل خروجی میباشد.

2. در این نوع دستگاه، تنش برشی موضعی بزرگی صورت گرفته است. برتری این نوع مبدل ها در این است که سیالات در سطح وسیعی توزیع میشود،این امر انتقال حرارت را تسهیل بخشیده و به شدت سرعت انتقال دمای سیال را بالا می برد.

خرید مبدل حرارتی دانفوس

واشرهای آب بندی مخصوص طراحی شده که در بین صفحات قرار دارند ، مایعات را هدایت می کنند تا مایعات گرم و سرد در حال عبور در کانالهای متناوب باشند.

خرید مبدل حرارتی صفحه ای

یعنی حداکثر فشارمناسب در آن تا 15 bar و دمای عملیاتی آن تا 500 درجه سانتی گراد می باشد. این مزیت باعث میگردد در چیلرهایی که نیاز به آب با دمای نزدیک به صفر دارند از این مبدل ها استفاده شود.

تعداد، ضخامت و ابعاد این صفحات با توجه به خصوصیات سیال گرم و سرد و دمای کاری متغیر می باشد.

انواع پلیت بریز

واشرهای که روی صفحات هستند و در برابر خوردگی دما بسیار مقاوم می باشند و جنسی عالی دارند که از جنس فیبر فشرده آزبست، اتیلن است.

وسایل چند راهه خاصی در ورودی این مبدلها تعبیه شده است تا توزیع مناسب جریان میان صفحات و از صفحهای به صفحه دیگر ایجاد نماید.

این طرح دارای ظرفیت تحمل فشار تا 35 bar و تحمل دما تا 200 درجه سانتیگراد برای واشرهای تفلون و 500 درجه سانتیگراد برای واشرهای آزبست می باشد.

هر صفحه دارای یک واشر می باشد که وظیفه ی آب بندی صفحه و تامین شبکه انتقال سیال در مجموعه ی صفحات را به عهده دارد.

این مبدل ، شکل اصلاح شده ای از مبدل های حرارتی پوسته و لوله با صفحه لوله شناور است ، لوله های تخت شده که به آن ها لاملا نیز گفته میشود ، از دو صفحه باریک که برش خورده و در عملیاتی پیوسته ، به یکدیگر جوش نقطه ای یا درزی شده اند ، ساخته شده است .

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس

عدم ترکیب سیال ها در این مبدل های حرارتی: از آن جایی که هر سیال را به صورت جداگانه واشر بندی می کنند و فضای بین واشر ها به اتمسفر راه دارد، بین دو سیال اختلاط به وجود نمی آید.

مبدل های ClipLine و FrontLine بهترین مبدل های حرارتی صفحه ای در صنایع لبنیات، غذا، نوشیدنی و سایر برنامه های بهداشتی هستند زمانی که رفتار ملایم با محصول، زمان کار طولانی و تمیزکاری آسان مد نظر باشد.

با توجه به گستردگی محصولات صنعتی بهترین خرید زمانی اتفاق می افتد که آشنایی کامل با سایر محصولات داشته باشید و از راهنمایی کارشناسان و افراد با تجربه استفاده نمایید.

شرکت دانفوس نیز از جمله شرکت های تولید کننده ابزارآلات کنترلی صنعتی میباشد که وجه تمایزش با دیگر شرکت ها در خلاقیت و نوآوری و ابداع وسایل و تجهیزاتی صنعتی است که مورد نیاز جوامع امروزی میباشد از جمله تولید اولین مبدل های فرکانس توسط mads clause موسس این شرکت تحولی بزرگ در این صنعت به شمار میرفت .

اگر در انتخاب درست مدل مبدل حرارتی صفحه ای براساس سازنده معتبر و قابل اطمینان، در ابتدا دقت به خرج دهیم، در آینده نه تنها هزینه به سیستم صنعتی مان بر می گردد بلکه خیال خود را از مشکلات آتی که ممکن است تنها به دلیل کم کردن هزینه ها گریبان گیرمان شده، راحت کنیم.

از مبدل حرارتی مایع یا مبدل حرارتی آب به گاز برای ماشین های اسپرسو به طور وسیعی استفاده می شود.

عملکرد یکسان مبدل صفحه ای دانفوس: مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس به دلیل همگن بودن صفحات و یکنواختی ساختارشان باعث می گردند سیالات مختلف در دما و فشار یکسان کار نموده و نوسانات دما و فشار کمتر اتفاق بیفتد.

چیدمان خاص سطوح تبادل گرما و واشرها، همراه با وجود محل عبور سیال ها در گوشه های صفحات، شرایطی را ایجاد میکند که حرکت سیال های گرم و سرد را از مجراهای ایجاد شده توسط صفحات به صورت یک در میان و متناوب ممکن می سازد.

لذا ما در ونداد تجهیز ابتدا مشاوره قبل از خرید ارائه می دهیم و اطلاعات مربوط به تجهیزات را به صورت کلی بیان می کنیم.

در این مقاله سعی خواهیم کرد بطور ساده کارکرد این نوع مبدلهای حرارتی را توضیح دهیم. در مبدلهای دو لولهای دو مبادله کن در یک انتها بوسیله لوله خم U شکل، که به لولههای داخلی جوش داده شده است و یک محفظه خم برگشت در سمت فضای پوسته به هم متصل میشوند.

که در جریان موازی مبدلهای حرارتی ، دو مایعات در یک انتها وارد مبدل می شوند و به موازات یکدیگر به طرف دیگر می روند.

اولین محصول این شرکت شیر انبساط سیستمهای برودتی بود که کلاوسن با مطالعه و بررسی نمونههای آمریکایی، طراحی کرده بود.

در سپتامبر ۱۹۳۳ یک مهندس دانمارکی به نام مدس کلاوسن (Mads Clausen)، شرکت دانفوس را در مزرعه خانوادگیشان در نوردبرگ دانمارک تاسیس کرد.

در واقع تفاوتی بین پتری دیش و پلیت وجود ندارد و هر دو اسم نام یک محصول هستند. دانفوس یک شرکت دانمارکی است که دفتر مرکزی آن در نوردبورگ واقع است و از جمله محصولاتش تولید انواع درایو میباشد.در ادمه با قیمت اینورتر دانفوس و ویژگی های آنها آشنا میشوید.

طراحی و واشربندی مناسب امکان آنرا ایجاد میکند که مجموعهای از صفحات توسط پیچهایی که از صفحات ابتدایی و انتهایی نیز میگذرند در کنار یکدیگر نگه داشته شوند.

مبدل حرارتی بازیاب یا بصورت رایجتر ری ژنراتور، نوعی مبدل حرارتی است که در آن، حرارت سیال داغ متناوبا در یک واسطه ذخیره گرما قبل از انتقال به سیال سرد، ذخیره میشود.

طراحی و واشر بندی مناسب ، امکان آن را ایجاد می کند که مجموعه ای از صفحات ، توسط پیچ ها که از صفحات ابتدا و انتها نیز می گذرند ، در کنار یکدیگر نگه داشته شوند.

بر اساس طراحی پایه انجام شده برای این تجهیزات، برآورد اقتصادی از طرح انجام شده است که بیشترین هزینه مربوط به خرید کمپرسور میباشد.

این مدل از مبدلها در ترکیبهای سیال «مایع – گاز» و «گاز – گاز» عملکرد ویژهای دارند. در آرایش خطی مربعی تعداد کمتری از لولهها در یک سطح معین جا میگیرند بنابراین انتقال حرارت کمتر خواهد بود همچنین در این آرایش کمترین مقاومت در برابر جریان وجود دارد و در نتیجه افت فشار کمتری بوجود میآید.

جدول زیر در انتخاب آرایش لولهها بکار میرود. هنگامیکه سیال داغ از میان سلول جریان مییابد، گرما از سیال به دیوارههای سلول منتقلشده و در آنجا ذخیره میشود.

مبدل صفحه ای جوشی فشار بالا، برای تحمل فشارهای بالاتر از 45 bar طراحی میشوند. این مبدل ها با عمر بالا، دوام در کارآئی و راندمان، همچنین رسوب پذیری پائین بهترین انتخاب برای فرآیندهای انتقال گرما میباشد.

محصولات این شرکت بطور گسترده در سیستم های حرارتی و برودتی در موتورخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در نوع لحیم کاری شده مبدل ها از لحیم کاری برای اتصال صفحات به هم به جای واشر استفاده شود و مبدل می تواند در فشار های ۳۰ بار نیز کار کند، در حالی که توان تحمل مبدل های حرارتی واشردار نهایتا فشار ۲۵ بار می باشد.

برخی از واشرهای صفحه باید برای تعویض به تولید کننده بازگردانده شوند که هم زمان و هزینهی زیادی را لازم دارد.

این کانال ها مسیر سیال سرد و گرم به صورت یک در میان می باشد که دارای راندمان بسیار زیادی در انتقال گرما بین دو سیال می باشد.

علاوه بر ویژگی ها و کاربردهای ذکر شده، مبدل های حرارتی صفحه ای دارای معایبی نیز میباشند. این داریو ها مجهز به سیستم حالت خواب میباشند که باعث کاهش مصرف انرژی گردیده .

در ایران نیز محصولات دانفوس بسیار پرطرفدار میباشند. در مقابل این افزایش انتقال حرارت، افت فشار نیز افزایش پیدا می کند.

از سال ۱۹۶۲ به هدف گسترش فعالیتهای این شرکت، تجهیزات برقی نیز توسط این شرکت طراحی و تولید شدند. در صورتی که برای نصب مبدل حرارتی دچار مشکل شدید می توانید با ونداد تجهیز تماس گرفته و از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.

پلیت چیست : پلیت یک صفحه فلزی است که ضخامت آن بیش از ۳ میلیمتر می باشد. از آنجا که مبدل های صفحه ای به صورت جوش مس و نیکل بین صفحات پر شده است.

سطوحی هستند که شامل پره می باشند. به همین دلیل جنس لوله ها باید به گونه ای انتخاب شود که علاوه بر استقامت رسانای خوب گرما هم باشند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها