خرید بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر, بهترین کولر گازی برای خوزستان و بوشهر

خرید بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر, بهترین کولر گازی برای خوزستان و بوشهر
کندانسور صفحه ای , کندانسور صفحه ای, خرید کندانسور صفحه ای, قیمت کندانسور صفحه ای, قيمت كندانسور, خرید کندانسور, خرید کندانسور یخچال, خرید کندانسور کولر گازی, کندانسور صفحه ای نیروگاه

یکی از راه حل های مشکل رسوب پذیری کندانسور آبی صفحه ای استفاده از برج خنک کننده مدار بسته است.

سهولت در نگهداری: مبدل بشقاب شوی به دلیل جداسازی سریع آن به راحتی قابل نگهداری و تعمیر است و مبدل صفحه ای به راحتی در محل تمیز می شود.  Po st was creat ed ​by GSA Conte nt Gen​er᠎ator Dem᠎oversion .

اندازه کوچک این اواپراتورها باعث می شود که چیلرها به راحتی در زمان کمتری تولید شوند. چیلر تراکمی در واقع قلب سیستم تأمین آب سرد سیستم های تهویه مطبوع و تبرید صنعتی با تأمین دمای 7 تا 12 درجه سلسیوس می باشد (بر اساس نوع کاربرد و سیستم مورد نیاز) که عملکرد آنها بر اساس سیکل تبرید تراکمی است.

کارکرد آنها در چیلرهای تراکمی به این صورت است که با عبور گاز سرد از شیر انبساط، گرمای آب درون اواپراتور را جذب می نماید و این آب سرد شده در اواپراتور چیلر تراکمی برای تامین سرمایش ساختمان وارد کویل آب خنک فن کویل ها یا هواسازهای پروژه می شود.

، به حجم آب سرد مورد نیاز و ضرایب اطمینان کافی در عملکرد چیلر توجه می نمایند.اما چنانچه مایل به استفاده از امکان محاسبه سر انگشتی (فاز 1) چیلر مورد نیاز ساختمان های مسکونی و اداری در شرایط آب و هوایی مانند تهران باشید، می توانید برای هر 100 متر مربع از زیر بنای مفید ساختمان بطور تقریبی ظرفیت نامی 4 تن تبرید را در نظر بگیرید.

کندانسورهای مبدل حرارتی صفحه جوش داده شده به دلیل ضریب رسوب کمتر، راندمان بالاتر، شارژ مبرد کمتر و اندازه کوچکتر برای استفاده در چیلرها ایده آل هستند.این کندانسور با ظرفیت نامی 150 تن آماده تحویل سردخانه بوده و در ظرفیت های بالاتر قابل ساخت می باشد.

در هنگام انتخاب چیلر های تراکمی به اختلاف ظرفیت نامی (Nominal) و ظرفیت واقعی (Actual) چیلر خصوصا با توجه به دمای طرح خارج تابستان در منطقه بهره برداری از چیلر دقت نموده و همچنین توجه داشته باشیدکه از جمله عوامل تعیین کننده درعملکرد ظرفیت واقعی چیلرتراکمی می توان به موضوع مهم کافی بودن سطوح تبادل حرارتی کندانسور و اواپراتور چیلر در ظرفیت اعلام شده چیلر مورد نظر ( طول، قطر و تعداد تیوب های مورد استفاده درکندانسور و اواپراتور) در چیلرهای تراکمی اشاره نمود.

Post w as created with the help of GSA C​onte​nt G​en᠎er​at᠎or DEMO .

شما میتوانید بسته بهاندازه اتاق، پنجرههایی که در اتاق وجود دارند؛ میزان گرمای محل زندگیتان و تعداد افرادی که در آن محیط ساکن هستند؛ یک کولر با Btu مناسب را انتخاب کنید.

از شکل ظاهری کندانسور به خوبی مشخص است که دو ورودی جانبی برای ورود آب سرد به لایه بیرونی مبرد وجود دارد و دو ورودی و خروجی برای بخار آب گرم در مبرد تعبیه شده است.

به همین دلیل آن را با مساحت سطحی بیشتری می سازند تا گرما به خوبی از آن دفع شود. قیمت خرید کندانسور هوایی با توجه به ظرفیت مورد نیاز دستگاه مشخص می شود.

در ادامه چند مورد از رایجترین این مشکلات را بیان میکنیم.کندانسور صفحه ای وسیله ای است که انرژی حرارتی را از سیالی به یک یا چند سیال دیگر که دارای درجه حرارت های متفاوتی هستند منتقل می کند .

مواد صفحه تبادل حرارت صفحه کامل: 304, 316, 316L, تیتانیوم (TA1), Hastelloy C-276, نیکل, 254SMO, 310S, و غیره, مناسب برای رسانه های مختلف مواد.

این قطعات مانند سایر بخشهای یخچال باید به صورت منظم بررسی شوند چرا که کشوها و طبقههای پلاستیکی یخچال خارهای کوچکی برای اتصال دارند که اگر بشکند نیاز به تعویض دارند.

کنترل ظرفیت یا همان مکانیزم بیبار کننده (Unloader)، به منظور کاهش بار در حین راهاندازی و کنترل ظرفیت در حین کاربری به صورت کاملاً متناسب با میزان تبرید مورد نیاز استفاده میشود که این امر سبب بالا رفتن عمر دستگاه و راندمان آن نسبت به سایر سیستمها شده و هزینه انرژی، تعمیر و نگهداری را کاهش چشمگیری میدهد.

گرچه در كندانسورهاي تبخيري، دماي هواي عبوري مقداري افزايش مييابد اما تقطير مبرد عمدتاً از تبخير آب پاشيده شده بر روي كندانسور ناشي ميشود و وظيفه هوا افزايش شدت تبخير با رفع بخار آب حاصل تبخير ميباشد.

همچنین قبل از تعیین ظرفیت نهایی و انتخاب چیلر مورد نیاز پروژه خود، جهت کنترل نهایی محاسبات و براورد های صحیح بار برودتی و انتخاب صحیح چیلر تراکمی مورد نیاز پروژه، با کارشناسان شرکت دماتجهیز تماس حاصل فرمائید.

 Th is data h᠎as ​been cre ated wi th GSA​ C onte᠎nt  G᠎enerat᠎or ᠎DE​MO .

با وجود مزایایی که مبدل های حرارتی صفحه ای دارند (مانند سرعت و سطوح تبادل حرارتی بالا، حجم کم و قیمت مناسب تر ) اما بدلیل حساسیت هایی که در طول بهره برداری از مبدل های حرارتی صفحه ای در موضوع رسوب گرفتن در سطوح تبادل حرارت وجود دارد، معمولا چیلرهای آبی با کندانسور و اواپراتور shell & tube سفارش داده می شوند.

کندانسور و اواپراتور چیلر تراکمی در واقع مبدل های حرارتی هستند که می توانند به انتخاب مشتری و کارفرما از نوع مبدل های حرارتی پوسته و لوله (shell & tube ) و یا مبدل های حرارتی صفحه ای انتخاب گردند.

کندانسور آبی در چیلر معمولاً از نوع پوسته-لوله ای (Shell & Tube) و یا صفحه ای (Plate) می باشد و جهت تبادل حرارتی آب با مبرد و تأمین آب سرد، نیاز به برج خنک کننده می باشد که جهت انجام این تبادل حرارت باید در مدار سیستم تبرید قرار گیرد.

در این نوع مبدل های حرارتی صفحه ای یک طرف بخار و طرف دیگر آب تغذیه رادیاتور، فن کویل یا هواساز می باشد .

در نتیجه گرما گیر بودن تبخیر مایع مبرد به گاز درون کویل اواپراتور است که دمای آب داخل پوسته اواپراتور که همان آب جاری در سیستم تهویه مطبوع است تا اندازه دلخواه کاهش یافته و کاملا خنک گردیده و سپس توسط پمپ های سیرکولاتور وارد چرخه کویل آب سرد فن کویل ها و هواساز ها می گردد.از طرف دیگر گاز مبرد ناشی از تبخیر در اواپراتور بوسیله کمپرسور مکش گردیده و این سیکل تبرید ادامه می یابد.

اخیرا در چیلر هایی که به چیلرهای فلودد (Flooded Chillers) موسوم است بمنظور ایجاد امکان کنترل دقیق و هوشمند دبی سیال عامل توسط کنترل سطح مایع مبرد و همچنین جهت جلوگیری از ایجاد رسوب در جداره داخلی کویل کندانسور، گاز مبرد درون لوله های مبدل حرارتی پوسته و لوله و آب برج داخل پوسته کندانسور جریان می یابد.

همچنین در اواپراتور چیلرهای فلودد نیز آب جاری سیستم تهویه مطبوع درون لوله های کویل اواپراتور و گاز مبرد داخل پوسته اواپراتور جریان می یابد.

این شرکت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 را پشت سر گذاشته است. شانگهای exheat صنایع شرکت ، با مسئولیت محدود تولید کننده حرفه ای از تبادل حرارت بشقاب و واحد ، و شرکت با تکنولوژی بالا یکپارچه توسعه ، طراحی ، تولید و فروش تبادل حرارت بشقاب است.

شرکت دانفوس، از سال 1933 میلادی اقدام به تولید و عرضه محصولات مکانیکی، الکترونیکی و کنترل در صنایع مختلف کرده است.

وظیفه رله اورلود کنترل جریان اضافی در موتور است اگر جریانی بیش از حد مجاز در کمپرسور جریان بیابد و یا اینکه دمای کمپرسور به دلیل اختلالات ایجاد شده بیش از حد نرمال بالا برود وظیفه اورلود این است که قبل از هر گونه آسیب به سیم پیچ موتور جریان برق را قطع کند و از موتور محافظت کند.

عملکرد ترموستات چند مرحله ای اواپراتور چیلر: استفاده از ترموستات 3 یا 4 مرحله ای بر اساس نوع چیلر، تعداد کمپرسورها، تعداد مدارهای چیلر و یا حتی سیستم Unloader که روی قسمت آب خروجی از اواپراتور نصب می گردد می تواند با توجه به دماهای تنظیمی روی ترموستات تدریجی، عملکرد سیستم چیلر را کنترل نماید.

• کویل های کندانسور قبل از تحویل به مشتری توسط گاز نیتروژن با فشار مناسب شارژ می گردد. کاهش افت فشار: افت فشار در مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس بسیار پایین است این امر باعث می گردد در مدار گردش مبدل حرارتی از پمپ های کوچکتر استفاده شود.

استفاده از اواپراتور صفحه ای در چیلر ها سبب کمتر شدن لختی و رسیدن سریعتر به دمای دلخواه و پایداری سیستم در زمان روشن کردن و یا خا موش کردن دستگاه است.

بیبار کردن کمپرسور متناسب با کاهش بار سیستم نه تنها سبب کاهش توان ورودی به کمپرسور میگردد، بلکه تنشهای وارده به موتور و کمپرسور را که در اثر تعداد دفعات روشن و خاموش شدن به وجود میآید، نیز کاهش میدهد.

علاوه بر گرمایش آب مصرفی، گرم کردن آب استخر ، جکوزی و غیره سیسات مکانیکی و در بخشهای مختلف گرمایش و سرمایش از مبدل های حرارتی صفحهای به طور گسترده استفاده میشود که در این قسمت به موارد مهم آن می پردازیم .

چیلر تراکمی آبی در صنعت تأسیسات، آب سرد کویل سرمایش فن کویل ها و هواسازها را تأمین می نماید. شیر انبساط با ایجاد افت فشار در مسیر مبرد عبوری به اواپراتور باعث تبدیل مبرد از مایع گرم به گاز سرد می شود.

لوله های ورودی و خروجی را نیز باید به درستی به آب و مایع متصل نمود تا بعد از تبخیر مایع درون ظرف واکنش وارد مسیر درستی شود و آب خنک نیز در اطراف بخار در مبرد قرار بگیرند البته همیشه آب سرد در اطراف بخار ایجاد شده جریان ندارد و ممکن است به صورت بر عکس باشد.

به صورت کلی وظیفه اصلی کندانسور سردخانه این است که به کمک المان های مختلف مانند هوا و یا آب، به عنوان یک مبدل حرارتی عمل کرده و گاز را مبرد را از حالت گازی به حالت مایع در می آورد.

این گاز در کندانسور خنک شده و به مایع تبدیل میشود. کندانسور آب خنک که در آن سیال خنک کننده آب بوده و نام دیگر آن کندانسور آبی است.

شما میتوانید با مطالعه این مطلب ، با انواع کولرهای گازی و کارکرد آنها آشنا شده و اطلاعات کافی در این زمینه را به کسب کرده اید و درصورتی که در شهر های گرمسیر زندگی میکنید؛ یک کولر گازی مناسب با قدرت و تهویه مناسب خریداری نمایید.

کارشناسان گروه ایطرح آمادگی دارند پیشنهادهایی شامل شرح خدمات متناسب با نیاز کسب و کار شما را تنظیم نموده و با قیمت رقابتی جهت تصمیمگیری در اختیار تیمهای راه انداز، استارتاپها و مدیران کسب و کارها قرار دهند.

لذا جهت اطلاعات کامل تر درمورد تولیدات تهویه فاتحی از جمله کافیست با متخصصان ما تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را در مورد نحوه کار و قیمت نهایی بدست آورید.

در هنگام نصب و بهره برداری از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، در صورت عدم وجود ملزومات فوق در پروژه، همزمان با خرید مبدل حرارتی، نسبت به سفارش خرید این تجهیزات جانبی، متناسب با سایز لوله های ورودی و خروجی نیز اقدام نمائید.

• ضریب کلی انتقال حرارت در مبدل های صفحه ای از مبدل های پوسته و لوله حداقل سه برابر بیشتر است .

در كمپرسورهاي بسته موتور الكتريكي و محفظه كمپرسور در يك پوسته نصب شدهاند و در صورت خرابي، كمپرسور و يا الكتروموتور قابل تعمير نمی باشند لذا کمپرسورهای بسته در ظرفيتهاي كوچك ساخته ميشوند.

منحرف کننده های جریان ممکن است برای ایجاد بیش از یک عبور از یک پوسته استفاده شوند. لازم است اشاره کنیم برای خرید و یا دریافت قیمت کندانسور با ما تماس بگیرید.

اصول كاركرد چهار كمپرسور اول (جابجايي مثبت) با كمپرسورهاي سانتريفیوژ (ديناميكي) تفاوت قابل ملاحظهاي دارند. در كمپرسورهاي باز محفظه كمپرسور و الكتروموتور جدا از يكديگر ميباشند و توسط كوپلينگ به يكديگر متصل ميگردند.

به عبارت ديگر قسمت موتور و كمپرسور كاملاً مشخص ميباشد ظرفيت اينگونه كمپرسورها معمولاً متوسط بوده و ظرفيت آن ها بیشتر از كمپرسورهاي بسته است.

علائم آسیب به این بخش عبارتند از: سخت باز و بسته شدن لاستیک و یا به عبارت دیگر خشک شدن، ترک خوردن، شل شدن و تغییر شکل و یا پاره شدن.

در سیستم های تهویه مطبوع، معمولا دمای آب ورودی به برج خنک کننده (از کندانسور چیلر تراکمی آبی) حدود 33 تا 35 درجه سلسیوس و دمای آب خروجی از برج خنک کننده به کندانسور چیلرهای تراکمی آبی (آب cooling) باید حدود 28 تا 30 درجه سلسیوس باشد به عبارت دیگر اختلاف درجه حرارت آب ورودی و خروجی برج خنک کننده در سیستم های تهویه مطبوع حدود 4 تا 6 درجه سلسیوس خواهد بود.

اواپراتور در سیستم های تبرید نوعی مبدل است که گرما را از آب به گاز مبرد منتقل می کند. که در چیلر تراکمی آبی عمدتاً از نوع دوم استفاده می شود.

عملکرد چیلر تراکمی بر مبنای سیکل تبرید تراکمی است و تجهیزات اصلی این سیکل عبارتند از اواپراتور، کمپرسور، کندانسور و شیر انبساطی (Expansion valve).

شیر انبساط چیلر بر اساس طراحی آن می تواند از نوع ترموستاتیک، فشاری و یا الکترونیکی باشد. کندانسور با توجه به مدل، طراحی و ظرفیت چیلر می تواند از نوع آبی یا هوایی باشد.

در صورتی که این قطعه با مشکل مواجه شود، تنها چاره شما خرید قطعه و یا تعمیر آن می باشد.

انواع کمپرسورهای مورد استفاده در چیلر تراکمی عمدتاً شامل، کمپرسورهای اسکرال (حلزونی)، اسکرو (مارپیچی) و رفت و برگشتی(سیلندر پیستونی)، چرخشی و سانتریفیوژ می باشند که هر کدام دارای مزایا و محاسن مخصوص به خود بوده ( که اهم خصوصیات آنها در بخش پرسش های متداول بیان شده است) و توجه به تعداد، ظرفیت، نوع و برند کمپرسور چیلر که از اصلی ترین قطعات چیلر ها می باشند الزامی است.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها