خرید کندانسور کولر گازی و نحوه ی نصب آن

ساخت سردخانه دو مداره چیست ؟
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

• هیتر صنعتی مورد نیاز همراه با ترموستات مربوطه در تشتک دستگاه لحاظ گردیده است. کندانسورها در تهویه مطبوع (air conditioning)، فرآیندهای صنعتی شیمیایی مانند تقطیر (distillation)، نیروگاههای بخار و سیستمهای انتقال حرارت دیگر به کار میروند.

می توان از بافل های الاستومری استفاده کرد که شکاف های بین صفحه صفحه و پوسته را پر می کند و یا بافل های فلزی ، که ممکن است خیلی خوب مهر و موم نشوند ، اما در برابر حمله شیمیایی مقاوم هستند.

در این تحقیق سه آلیاژ پایه مس،برنج آدمیرالتی،برنج آلومینیم دار و مس نیکل ۵-۵ که بطور گسترده ای در لوله های کندانسور مورد استفاده قرار می گیرد تحت شرایط مختلف دما ،اکسیژن محلول و سرعت آب مورد مطالعه خوردگی قرار گرفتند. This was g᠎en erat ed ​by G SA Con tent  Ge ne rato᠎r ​DEMO᠎.

علاوه بر این ، فشار و دما به طور معمول برای آب به 20 بار در 180 درجه سانتیگراد (356 درجه فارنهایت) محدود می شود ، شرایطی که استفاده از آن را در بسیاری از فرآیندهای پایین دست ، به ویژه تصفیه ، که در آن مواد معطر می توانند مواد واشر را در دمای قابل توجهی پایین تر نرم کنند ، مانع می کنند.

در این نوع کنترل کننده ها از ترمیستوری که دمای محیط یادمای گاز کندانسور را حس می نماید و مقاومت الکتریکی آن با تغییر دما تغییر می یابد استفاده شده است .

کندانسور مهمترین و حساس ترین قسمت چیلر است که حرارت جذب شده از فضاهای داخلی را به محیط و اتمسفر دفع مینماید.

در مجتمع مسکونی بوکان همزمان با راه اندازی موتورخانه و چیلر تراکمی70 تن با مبدل صفحهای، رسوبزدا هیدروفلو مدل P-100 جهت مدار برج خنک کن و کندانسور پلیت به همراه سیستم اتوماتیک بلودان برای رسوب زدایی پیشنهاد گردید.

برای عدم پوسیدگی الکترولیتی مبدلها استفاده از دو جنس مس و استنلس ۳۱۸ سیم ارت چیلر همواره نصب باشد. در حال حاضر خرید و فروش قطعات یخچال در بخشهای مختلف کشور انجام میگیرند و ازاین بابت مشکلی برای شما وجود ندارد.

این قطعات مانند سایر بخشهای یخچال باید به صورت منظم بررسی شوند چرا که کشوها و طبقههای پلاستیکی یخچال خارهای کوچکی برای اتصال دارند که اگر بشکند نیاز به تعویض دارند.

سیستم آب گردشی آب خنککن مورد نیاز کندانسور را تامین میکند و از این رو به صورت واسطهای عمل میکند که توسط آن گرما از چرخه بخار به محیط دفع میشود.

معمولا آب خنککن (cooling water) در سمت تیوب و بخار در سمت پوسته جریان دارند و میعان در خارج تیوبهای انتقال حرارت رخ میدهد. ᠎C on᠎te nt was c​reat​ed wi th GSA Content Gen​er​ator ​DEMO!

در کندانسورهای خنکشونده با آب و هوا، حرارت دفع شده به وسیله بخار، دمای سیال خنککن را افزایش میدهد. بنابراین یخچال از دمای منفی ۵ درجه سانتیگراد تا دمای مثبت ۵ درجه سانتیگراد تغییر میکند.

بدون توجه به نوع یا محل نصب کندانسور، یخچال باید به صورتی قرار گیرد که هوا بتواند آزادانه از روی کندانسور جریان داشته باشد.

جریان هوا در یک کندانسور هوایی ممکن است به صورت طبیعی ، یا به وسیله فن یا دمنده انجام شود.

در نیروگاههای هسته ای علاوه بر موارد فوق این سیستم آب خنک کن مورد نیاز ساختمان راکتور (برای خنک کردن مدار بسته آب خنک کنی که جهت محدود کردن نشت مواد پرتوزا به محیط در نظر گرفته شده است )، آب لازم برای رقیق سازی و دور ریزی پسماندهای پرتوزای دفع شده و از نیروگاه و در صورت لزوم آب مورد نیاز برای دفع گرمای ناشی از پسماندهای پرتوزا را تامین می کند .

جریان هوا در یک کندانسور هوایی ممکن است به صورت طبیعی، یا به وسیله فن یا دمنده انجام شود. که در آنها حرارت بخار مبرد داغ از طریق سطوح لوله ها به عامل تقظیر (مثلا هوا یا آب) منتقل شده و در اثر آن بخار مبرد ابتدا تا دمای اشباع سرد و سپس به مایع تبدیل می شود.

در بعضی از این کندانسورها که به مدار مادون سرد کن مایع مجهز هستند برای اطمینان از کار موثر مدار مادون سردکن نباید از مخزن ذخیره مایع استفاده گردد ولی چنانچه از مخزن ذخیره مایع برای تخلیه فشار استفاده می شود بایستی آن را در بالا دست مدار مادون سردکن قرار داد.

ولی اغلب دمای آب خروجی از برج ۴ تا ۵/۵ درجه سانتی گراد بیشتر از دمای مرطوب هوای ورودی است بنابراین هوای خروجی از بخار آب اشباع خواهد بود.

• کلیه اتصالات ورودی ، خروجی ، سرریز و غیره جهت حداکثر راندمان بهینه شده اند. از نازلها برای ورود و خروج سیال به کندانسور پلیت (قسمت پوسته و لولهها) استفاده میشود که شامل نازلهای کندانسور پلیت ورودی (Inlet Nozzle) و نازلهای خروجی (Outlet Nozzle) میشوند.

نوع صفحه-پوسته از دو جنبه حیاتی با نوع بلوک متفاوت است: دارای جریان ضد جریان واقعی است ، در حالی که نوع بلوک یک طرح جریان متقابل است و فشار سرویس برای مبدل حرارتی صفحه-پوسته بالقوه به اندازه 400 بار ، قابل مقایسه با مبدل S&T ، در حالی که نوع بلوک با شکل مکعبی آن به حدود 30 بار محدود می شود.

معمولاً خنککنندهها از سمت لوله و بخار تقطیر شده از سمت پوسته جریان مییابند و تقطیرها در پایین جمع میشوند یا از آن خارج میشوند.

در سیستمهای دارای انتقال حرارت، کندانسور یا چگالنده (condenser) دستگاه و یا واحدی است که برای کندانس کردن مادهای از حالت گازی به مایع که معمولاً این کار به وسیله سرد کردن آن انجام میشود.

بلوور در یونیت داخلی جای داشته و وظیفه به چرخش درآوردن جریان هوا را برعهده دارد بیشترین آسیب دیدگی مربوط به شکستگی تیغه های بلوور می باشد که راهی جز تعویض نداشته و عدم تعویض آن باعث بروز مشکلات بعدی مثل ایجاد مشکل در موتور فن اسپلیت شده و ناچار به تعویض قطعه نام برده شده شویم.

یک نوع از این کمپرسورها به نوع روتاری شناخته می شود كه با اتصال برق به موتور الکتریکی کمپرسور، موتور به دوران در آمده و به واسطه حالت خاصی که دارد گاز را از مسیر برگشت (پس از سرماسازی ) مکیده و با فشار وارد مسیر رفت میکند به این ترتیب عمل تولید سرما در کولر مداوم ادامه خواهد داشت .

هر ده ساعت پس از فعالیت کمپرسور یک بار عمل دیفراست انجام می گیرد. شکل سوم از کمپرسورهایی که در کولر های گازی استفاده می شود کمپرسور اسکرال می باشد که معمولا در ظرفیت های بالاتر از 24 هزار بی تی یو بر ساعت استفاده می شود .

کندانسورهای کولرهای گازی اسپیلت نمونه کوچک کندانسورهای هوایی هستند هر چند نگهداری کندانسور هوایی دردسرهای کمتری دارد و شامل تمیز کاری سطوح از گرد و غبار و آلودگی و سرویس و نگهداری فنها و رسوب زدایی است اما مصرف برق کندانسور هوایی نسبت به کندانسورهای آبی بیشتر است.

در صورتی که کولر گازی خود را از نمایندگی های مجاز تهیه نموده باشید کمپرسور دستگاه شما 5 سال ضمانت داشته و قطعات یدکی کولر گازی شما 2 سال دارای ضمانت می باشد بعد از گذشت چند سال از کارکرد کولر گازی و اسپلیت ، به دلیل استهلاک و فرسودگی قطعات کولر گازی شاهد افت راندمان یا از کار افتادگی بعضی از قطعات مکانیکی کولر گازی مثل کمپرسور ، موتور فن ، شیر برقی ، شیر های رفت و برگشت ، بلوور یونیت داخلی و پروانه یونیت خارجی و دیگر قطعات مکانیکی مثل موتور فن کولر گازی یا الکترو موتور کولر گازی خواهیم بود که نشانه های آن عدم کارکرد صحیح کولر گازی می باشد.

موتور یخچالهای ساید بای ساید مانند موتور یخچالهای عادی است اما توان بیشتری دارد. فن آوری مبدل حرارتی مدرن در حالی که انتقال حرارت را به حداکثر می رساند و اهداف طراحی دیگر را تحمل می کند ، مانند تحمل فشارهای زیاد سیال ، مقاومت در برابر رسوب و خوردگی و اجازه تمیز کردن و تعمیرات ، فشار را به حداقل می رساند.

بازده مبدل های حرارتی به میزان انتقال حرارت آنها نسبت به افت فشار وارد شده اشاره دارد. از صفحات تتا بالا با زاویه مبهم برای نوارها ، که باعث افزایش سرعت انتقال حرارت و افت فشار می شود ، در مواردی که به یک درجه حرارت نزدیک نیاز باشد ، استفاده می شود.

حالا معلوم شده است که افت آنتالپی و در نتیجه کار توربین است. یکی از مراکز معتبر در این زمینه، مدرنتکنیک میباشد که با سابقه طولانی در بخش خدمات و تعمیرات و با ارائه ضمانتنامه و پشتیبانی 24 ساعته، توانسته است رضایت کامل مشتریان خود را جلب کند.

به بیان ساده، همان درجه تبرید که شما تغییر میدهید و روی ۲ یا ۳ تنظیم میکنیدف به ترموستات کمک میکند که به طور خودکار کمپرسور را خاموش کند.

تایمرهای مکانیکی و دیجیتال یخچال امکان تنظیم درجه حرارت و یا حتی باز و بسته شدن یخچال در زمان مشخصی را برای شما ایجاد میکنند.

صفحات جایگزین در لبه با لیزر جوش داده می شوند تا مجاری “سمت پوسته” ایجاد شوند و سوراخهای صفحه برای معابر “سمت صفحه” هستند.

کندانسور پلیت صفحه (PHE) توسط دکتر ریچارد سلیگمن در سال 1923 اختراع شد و روشهای گرمایش و سرمایش غیر مستقیم مایعات را متحول کرد.

اگر ضریب انتقال گرما برای سیال عبوری در فضای بین لوله داخلی و خارجی کوچک باشد، کندانسور پلیت دارای پرههای طولی میتواند استفاده شود.

این کندانسور پلیت رسانه ها ممکن است یک گاز ، مایع یا ترکیبی از هر دو باشند. در چگالنده دو مسیره آب خنک کن از طریق قسمتی از مخزن آب تقسیم شده وارد نیمی از لوله ها می شود و پس از گذشتن از آنها به مخزن آب تقسیم دیگر لوله ها وارد قسمت دیگر مخزن آب تقسیم شده می شود.

چگونگی عملکرد این کندانسورها به این شکل است که آن ها حرارت اضافی را توسط برج خنک کن دفع می کنند.

مثلا در یک چگالنده یک مسیره ممکن است مخزنهای این کار نصف چگالنده می تواند در حال کار باشد در حالی که می توان نصف دیگر آن را تمیز کرد و یا تحت تعمیر قرار داد .

در کندانسور تماسی، انتقال حرارت کامل است و دو سیال کاملا با یکدیگر همدما میشوند اما در صورتی که دو سیال از یک جنس نباشند و جداسازی آنها مشکل باشد، نمیتوان این نوع کندانس را انجام داد.

به همین جهت آب خنک کننده باید کاملا خالص باشد. به همین جهت آب خنک کننده باید کاملاً خالص باشد.

چگالنده ممکن است یک دو یا چهار مسیر برای آب خنک کن داشته باشد. تعداد تقسیمات مخزنهای آب غالبا بیشتر از تعدادی است که برای داشتن تعداد معینی مسیر آب خنک کن در چگالنده لازم است.

مجموع مقادیر این مصارف فرعی تقریبا۵ درصد جریان آب خنک کن در چگالنده است. برجهای خنک کن در اصل وسایل بازیابی آب می باشند .

بسته به دمای ترمیستور سرعت فن کندانسور می تواند از سرعت کامل تا صفر تغییر نماید چون روشن و خاموش کردن پیاپی فن ( در فواصل زمانی کوتاه ) در دمای تقطیر کندانسور نوساناتی بوجود می آورد.

یکی دیگر از موارد معمول استفاده از مبدلهای حرارتی ، پیش گرم کردن سیال سردی است که به سیستم فرآیند گرم شده با استفاده از گرمای مایع گرم خارج شده از سیستم وارد می شود.

وجود خم در لولهها مانعی برای تمیز کردن و بازدید قسمت داخلی لولهها میباشد. استفاده عمده مبدلهای دو لولهای برای گرمایش و سرمایش محسوس سیالهای فرآیندی است که در آنها سطوح انتقال گرمای کوچکی (تا ۵۰ متر مربع) مورد نیاز میباشد.

محیط ممکن است برای جلوگیری از اختلاط توسط یک دیواره جامد جدا شود یا در تماس مستقیم باشد. بخار حاصل از فرایند تبخیر در برج به وسیله جریان هوایی که توسط یک دمنده ایجاد می شود از برج خارج می گردد .

کندانسورهای هوایی در طرحهای مختلف قائم واقعی در اندازه های کمتر از یک کیلو وات تا kw 500و بیشتر تولید می شوند .

• کویل های کندانسور قبل از تحویل به مشتری توسط گاز نیتروژن با فشار مناسب شارژ می گردد. در صورتی که جریان هوا طبیعی باشد،مقدار هوای جریان یافته در کندانسور کم بوده و سطح تقطیر نسبتا بیشتری لازم است.

بنابراین در کندانسور تماسی بخار و مایع از یک جنس ماده هستند. در این حالت بخار و آب مستقیما با هم مخلوط میشوند و بخار تقطیر شده به بویلر بر میگردد.

کندانس کامل (complete condensation)، یعنی تمام بخار بالای برج را به مایع اشباع تبدیل و مایع برگشتی را تا نقطه حباب کندانس میکند.

سردخانه دو مداره ، یکی از انواع سردخانهاست که قابلیت عملکرد هر دو حالت سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر را داراست.

مبدلهای حرارتی در انواع مختلفی از ساخت و ساز موجود است که هرکدام مزایا و محدودیتهای خود را دارند. در مبدل حرارتی، مبرد از میان پاسهای مختلف تیوب (tube passes) میگذرد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها